Barva povlečení ovlivňuje spánek i intimní život

Barva povlečení ovlivňuje spánek i intimní život

Barvy mají na naši náladu a celkové psychické rozpoložení mnohem větší vliv, než si je spousta z nás ochotná připustit. V místnosti nabarvené pro nás nesprávnou barvou se nikdy nebudeme cítit úplně klidní. Při výběru barev ložního prádla je tedy třeba myslet na to, že v posteli trávíme třetinu našeho života a mnohé radostné chvilky s naším partnerem. Měli bychom vybírat barvy podle toho, abychom v našich myslích docílili toho správného efektu. Každá barva naše podvědomí směřuje do trochu jiných míst. Jak tedy psychologii barev v ložnici funguje?

Příliš velký kontrast škodí

Když bude povlečení rušivým prvkem v ložnici, nepomůže vám ani pokud má uklidňující barvu. Celý pokoj by měl být barevně harmonicky sladěný, výběr povlečení proto neuspěchejte a do obchodu vyrazte vybavení fotografiemi vaší ložnice.

Neutrální bílá

S bílou se často setkáváme v hotelových pokojích. Je to proto, že na ní nejlépe vynikne čistota a její neutrální zabarvení prakticky nikoho neurazí. V bílé se naše mysl dokáže naplno ustálit a přejít do klidného spánku. Někdy ale může bílá působit trošku klinicky a neoriginálně. Každopádně je to klasika, která jen tak nevymizí.

Elegantní černá

Černá v ložnici je barvou luxusu, elegance a má v sobě také velké množství sex appealu. Není náhodou, že svůdné spodní prádlo je tak často černé. Ideální volba pro nadšence do interiérového designu, kteří si s černou dokáží opravdu vyhrát.

Uklidňující modrá

Nejlepší barva v případě, že hledáte maximální relaxační efekt. Modré povlečení ocení lidé, kteří mají problémy s usínáním. Ovšem pozor, v zimě budou některé odstíny modré působit velmi chladně a trochu nepřívětivě.

Přírodní zelená

Zelená je barva listů, trávy a vůbec všeho, co venku roste. Pokud se nejlépe uklidníte na procházce v parku, pak i zelené povlečení (možná v kombinaci s hnědými doplňky) vaši mysl přenese do přírodních zákoutí.

Ambivalentní fialová

S fialovou se musí velmi opatrně. Zatímco pro některé lidi se jedná o velmi příjemnou barvu, jiné vysloveně dráždí. Vyhněte se fialovému povlečení, pokud máte problémy s usínáním. Obecně platí, že fialová je barva kreativity a nutí náš mozek hluboce myslet.

Energetická červená

Dynamická a vášnivá. Červená barva ve vás rozproudí energii a hodí se především pokud nechcete na povlečení jenom spát, ale také si užít nespoutané hrátky s vaším partnerem. Červená (zejména syté odstíny) není však příliš vhodná k odpočinku.

Pozitivní žlutá

Barva slunečního svitu, která vám hned zlepší náladu. Stejně jako slunce vám ale může občas narušovat spánek. V chladných měsících díky žlutému povlečení zdvihnete pocitovou teplotu, takže by ho měli vyzkoušet především zimomřiví spáči.