Barvou roku 2018 je ultrafialová!

Barvou roku 2018 je ultrafialová!

K bydlení prostě patří barvy a tak se jim s příchodem nového roku věnujeme také u nás na blogu. Kdo sleduje trendy jistě už ví, že barvou roku 2018 je takzvaná ultrafialová. Vyhlásil ji americký Institut Pantone Color.

 

Léta zkušeností a láska k barvám

Tento institut byl založen v USA už v roce 1962 a tak má s výběrem barev už léta zkušeností. Barvu roku vyhlašuje každoročně už od roku 2000, kdy byla odborníky vybrána šedomodrá. Loni zase zvolili svěží zelenou s názvem Greenery. O té už jsme ale psali. Rok předtím, tedy 2016, neobvykle zvolili zástupci americké společnosti barvy hned dvě. Nesou název Rose Quartz a Serenity.

 

Barevné kombinace a barvy módní pro daný rok nebo období vyhlašují i jiné společnosti a často také sami výrobci barev. Pantone je však jednou z nejznámějších a jejich výběrem se řídí nejen nové módní kolekce, trendy v bydlení, ale inspiraci z jejich výběru čerpají často při své práci i grafici.

 

Proč vybrali ultrafialovou?

Barva roku se nevybere jen tak. Měla by odrážet nálady ve společnosti a zároveň nový rok inspirovat. Ultra violet pro rok 2018 je tedy dramaticky provokativní fialový odstín, který by měl odrážet především originalitu, vynalézavost i vizionářské myšlení. "Je komplexní a kontemplativní, naznačuje tajemství kosmu, nové objevy a vše, co leží v budoucnu před námi," uvedla podle aktualne.cz výkonná ředitelka firmy Pantone Color Institut Leatrice Eisemanová.

 

Tak už neváhejte nad barvou, kterou letos oživíte svůj interiér a pusťte si do ložnice trochu vášnivé fialové. Kombinovat ji můžete jak s bílou, tak s černou. Tato barva zaručeně oživí váš domov. Nese s sebou podtón mystiky a tajemství a vaší ložnici bude určitě slušet!

##PRODUKTY##