Dodejte své ložnici francouzský šarm

Dodejte své ložnici francouzský šarm

Nekonečná pole voňavé levandule, elegance a vkus, tak si většina z nás představuje krásy prosluněné Francie. Ne každému se však podaří prohlédnout si je na vlastní oči. Pokud vás představa provence stylu fascinuje stejně jako nás, využijte možnosti vytvořit si malý kousek francouzského ráje přímo ve svém vlastním domově. Stačí zvolit vhodné barvy a doplňky a vaše ložnice získá zcela nový rozměr. Pak už si můžete spokojeně otevřít láhev kvalitního vína a užívat si kouzlo nového domova.

Bílá, šedá, krémová…

Jednoduchý, čistý design patří v České republice k velmi oblíbeným. Klíčovou roli hrají především barvy a doplňky. Pro venkovský provence styl je typická především bílá, šedá a krémová barva doplněná přírodními materiály. Pokud se vám zdají světlé stěny s dřevěnou podlahou nebo bílým kobercem příliš fádní, zkuste je kombinovat s jemnými pastelovými tóny. Skvěle bude vypadat třeba šedá ve spojení se starorůžovou, fialkovou nebo nebesky modrou. Dobře funguje taky kontrastní kombinace světlých barev s tmavým nábytkem. Nemusíte se proto vyhýbat ani černým kovaným rámům nebo tmavým dřevěným skříním.

Ve vzdušném, otevřeném prostoru můžete pracovat také se vzory. Provence je známá spíše drobnými, nenápadnými motivy, které příjemně dotváří atmosféru místnosti. Použít je můžete na kvalitních textiliích v podobě závěsů, přehozů či třeba povlečení. Také na Bedario.cz můžete vybírat z mnoha druhů francouzského povlečení poctivé výroby. Vyzkoušejte například měkké bavlněné povlečení s křehkými kvítky, pohodlné ložní prádlo s příznačným názvem Lovestory nebo saténovou klasiku v neutrálních tónech Morano.

##PRODUKTY##

Klíč je v doplňcích

Abyste dosáhli kýženého efektu, dejte si záležet s pečlivým výběrem doplňků. Starožitné předměty, svíčky, svícny, prvky s ozdobnou patinou, kovové detaily, něžné elementy… to vše hraje svou roli v celkovém dojmu, stejně jako „oprýskaný“ nábytek. Své místo by zde měly mít také sušené květiny. Velmi oblíbená je levandule, která dodá místnosti svěžest, barvu a příjemnou vůni a je neodmyslitelnou součástí Francie. Sušená levandule má také své praktické využití, ví se o ní, že mimo jiné pozitivně působí na bolesti hlavy, pomáhá k lepšímu usínání a navozuje klid a dobrou náladu. Do ložnice je proto ideální volbou.