Feng Shui přinese nový vítr i do vaší ložnice

Feng Shui přinese nový vítr i do vaší ložnice

Tentokrát pro vás přinášíme trochu východní inspirace. Čínská tradice nazývaná Feng Shui vás může naučit, jak čerpat energii z vašeho okolí. Nemusíte hned rekonstruovat celý byt nebo se stěhovat do nového, protože vaše ložnice není otočená tím správným směrem. Začít můžete klidně u maličkostí.

 

Ani v případě Feng Shui se nevyplatí jednat bez rozmyslu. Neuvážené používání čínských rad by vám pak mohlo přinést spíš škody než užitek. Začněte zlehka a studujte principy východních myslitelů. Dokonce se můžete přihlásit do školy Feng Shui nebo se poradit s odborníkem. Malé změny, které mohou přinést zlepšení můžete ale bez obav provádět i sami.

 

Číňané věděli už před 3000 lety, že je důležité, v jakém prostředí žijeme. Feng Shui je tak nauka o harmonii prostředí a člověka. Země je podle těchto principů živý organismus, kterým neustále proudí energie. Pokud jejímu proudění bráníme, má to vliv i na naši psychiku.

 

Jak zařídit ložnici podle čínské harmonie?

 

Po únavném dni v práci se mnohdy těšíme až zalezeme do postele a nebudeme muset řešit pracovní záležitosti a jiné starosti. Ložnice je také místem, kde většina z nás tráví značnou část dne. Podle Feng Shui by nábytek neměl mít v ložnici příliš ostré hrany. Ani zrcadla nejsou podle této staré čínské tradice ideálním nábytkem, který bychom měli do ložnice umisťovat. Vyjadřují neklid a ten v ložnici, kde máme především relaxovat, není žádoucí. Z postele byste také měli mít dobrý výhled na dveře. To zajišťuje vnitřní jistotu během spánku. Odborníci, kteří Feng Shui studují také radí umístit ji k vnitřní stěně pokoje. Neměla by být tedy pod oknem.

 

Ložní prádlo ve znamení Feng Shui

 

I barvy a dekory na vás mohou mít vliv. Zařiďte si tak ložnici podle svých představ, abyste se v ní cítili dobře. Vhodné jsou uklidňující barvy a příjemné materiály. Podle Feng Shui jsou vhodné takzvané barvy kůže, a to od světlých odstínů bílé až po čokoládově hnědou. Důležitý je ale také materiál. Vyzkoušejte například saténová povlečení naší LUXURY řady. Popsat ho můžeme snad jen slovy jako krásné, jemné a kvalitní. Už máte jedno doma?

##PRODUKTY##