Jaké povlečení na polštář prospívá pleti a vlasům?

Jaké povlečení na polštář prospívá pleti a vlasům?

Každá žena touží po krásné mladistvé pleti a bohaté hřívě a dělá pro to všechno. Koupelna přetéká drahými krémy, maskami a séry, ale pátrat po jádru problémů v ložnici napadne málokoho. A přitom právě v povlaku na polštář může být zakopaný pes.

Co se skrývá v povlaku na polštář?

Pokud byste vzali svůj povlak na polštář a zvětšili byste ho pod mikroskopem, tak se možná budete divit. Najdete v něm spoustu prachových částic, odumřelých kožních buněk, vlasů a možná i roztočů. Takže přestože si večer uděláte dokonalou rutinu v péči o obličej, tak během spánku pleť absorbuje veškeré nečistoty z povlaku zpět.

Jaké materiály hýčkají vaši pleť?

V první řadě se zaměřte na kvalitu. Pochybné povlečení obarvené kdečím může pokožku dráždit, vsaďte na povlečení v bio kvalitě nebo s atestem. 

Co se týče materiálu, tak se poohlédněte po saténu nebo hedvábí. Povlaky z těchto materiálů jsou hebké a kluzké a pleť v nich bude jako v bavlnce. Při spaní na boku se totiž pokožka tváří otírá o povlak a kvůli drsným materiálům můžete přivítat vrásky o něco dříve. 

Může povlak na polštář ovlivnit kvalitu vlasů?

Stejné požadavky na kvalitu polštáře jako pleť, mají i vaše vlasy. Neneste na spaní vlasy stažené do culíku nebo drdolu, ale nechte je volně rozpuštěné na polštáři. Ten by měl být hladký, aby se na něm vlasy nezadrhávaly a volně klouzaly. Tento požadavek opět plní hedvábí a satén. 

Citlivá pleť potřebuje citlivé zacházení

Osoby s citlivou pletí nebo atopickým ekzémem musí důsledně dbát na kvalitu svého oblečení a také na použité materiály u ložního prádla. Dospělí a děti s atopickým ekzémem by měli nosit čistou stoprocentní bavlnu, nejlépe v přírodním provedení bez barvení. Úplně nejlepší je bílá bavlna v bio kvalitě nebo česaná bavlna taktéž v bio kvalitě. 

Čistota je základem všeho 

Můžete mít povlečení z toho nejlepšího materiálu na světě, ale nic vás nespasí, když nebudete dodržovat základní hygienické návyky. Ložní prádlo měňte minimálně jednou za dva týdny, povlak na polštář neváhejte vyprat už po týdnu. 

Kožní buňky a prach ucpávají vaše póry a veškerá snaha při čištění pleti tak vychází na prázdno. Povlak na polštář jednou za týden vyperte v šetrném pracím prostředku, skvělou volbou nejen pro citlivou pleť jsou nontoxic produkty na bázi jedlé sody a žlučového mýdla. 

Pokud je to možné, tak peřinu a polštář větrejte. Po ránu vystrčte polštář na čerstvý vzduch na balkón nebo ho alespoň vyprašte z okna. Odstraníte alespoň hrubé nečistoty a vaše pleť bude ráno méně znečištěná. 

Jak se nespálit při výběru kvalitního povlaku?

Pokud si nevíte rady s výběrem, neváhejte se na nás obrátit. Rádi vám pomůžeme vybrat z široké nabídky našich produktů tak, abyste získali výrobek, který bude jak praktický a kvalitní, tak krásný.