Ložnice podle feng shui

Ložnice podle feng shui

Máte-li problém se spánkem a už jste vyzkoušeli všechny tradiční metody, tak je možná na čase vyzkoušet i spirituální cestu. Feng shui vám pomůže uspořádat ložnici přesně podle jednoduchých pravidel, které zajistí pohodu a klidné prostředí. 

Co je to feng shui?

O umění feng shui jste určitě už slyšeli. Je to učení pocházející ze starověké Číny, které pracuje se životní energií chi. Pokud je tok životní energie nerušený a harmonický, tak nastává rovnováha i ve všech oblastech našeho života. 

Feng shui definuje pět základních elementů (oheň, kov, voda, země a strom). Vše je založeno na jejich správné kombinaci, aby byl zajištěn nepřerušený tok energie. 

Barva a materiály vhodné do ložnice

Učení feng shui přisuzuje každé barvě určitou energii. V ložnici by se měly objevovat méně energické a tlumené barvy. Ložnice je místem relaxace a odpočinku, proto se nehodí ani divoké vzory. Ideální jsou přírodní tóny hnědé, béžové a zelené. 

Člověk by se měl naučit souznít s přírodou, které mu donese klid. Vybírejte přírodní materiály, jako jsou dřevo, ratan, bambus. Umělé materiály mnoho klidu nepřinesou, protože v nich správně neproudí životní energie jako v živých věcech.  

Postel je nejdůležitějším kusem nábytku

Postel by měla být podle feng shui pohodlná a vybízet k ulehnutí. Tento dojem můžete podpořit polštáři a přehozy v přírodních barvách. Rozhodně nešetřete ani na velikosti, v posteli trávíme velkou část života a postel úctyhodných rozměrů bude to pravé na pořádný spánek. 

Postel by měla být ze dřeva, kovem neproudí životní energie a jeho těžkost se přenáší i do našich snů. Čelo postele by mělo být rovné a bez zbytečných ozdob. Důležité je i umístění v prostoru, k posteli musí být snadný přístup a nikdy nespěte hlavou směrem ke dveřím. 

Ložnice není pracovna

Spousta lidí se snaží ložnici spojit s pracovnou nebo v ní alespoň po večerech projíždí sociální sítě, brouzdá po internetu nebo sleduje televizi. Nejen z pohledu feng shui však moderní technika do ložnice nepatří. Všechny chytré přístroje vyzařují modré světlo, které narušuje cirkadiální rytmy a zhoršuje kvalitu spánku. 

Ložní prádlo v souladu 

Co se týče ložního prádla, tak se budeme opět opakovat. Přírodní materiály by měly hrát hlavní roli i v ložním prádle. Bavlněné povlečení je zaručenou a osvědčenou klasikou, která nezklame nikdy nikoho. Dalším skvělým materiálem může být luxusní satén nebo klasický hřejivý flanel na zimu. 

Barvu povlečení slaďte se zbytkem pokoje. Opět se držte přírodních barev a tlumených odstínů. Přestože jsou na trhu k dostání povlečení v pestrých barvách a vzorech, tak se držte při zemi a snažte se dodržet podstatu feng shui. 

Jak vnést feng shui do vaší ložnice?

Nezapomeňte na noční stolky na každé straně postele, každý by měl místo na odložení svých osobních věcí a noční stolek je na to ideální. ¨

Jedna dekorace stačí. Nepřehánějte to s doplňky. Zvolte si jeden vkusný doplněk, který se vám líbí, a držte se v ložnici minimalismu.

Ložnice by přes den měla být místností plnou denního světla, naopak osvětlení večer je jen tlumené a nijak neruší příjemnou atmosféru. Zatemnění můžete podpořit závěs nebo roletami. 

Vystěhujte z ložnice vše, co vás podněcuje k nějaké akci. Je to již výše zmíněná elektronika nebo pracovní stůl, ale také sportovní vybavení.

Podle feng shui do ložnice nepatří ani voda či rostliny. Máte-li například akvárium, tak jej zkuste přemístit na pár dní jinam. 

Ložnice je intimní místo, které sdílíte se svým partnerem. Nevoďte sem žádné návštěvy, protože jejich energie může narušit vaši vlastní energii domova.