Luxusní bydlení nemusí zatížit váš rozpočet

Luxusní bydlení nemusí zatížit váš rozpočet

Luxus pro většinu z nás znamená synonymum peněz, a to mnoha peněz. Nemusí tomu tak ale skutečně být. Stačí mít cit pro správnou volbu nábytku, podlahových krytin a v neposlední řadě i doplňků. Pokud se vám však nechce investovat do nových skříní či postele, zkuste vsadit na satén. Lesk a jemnost tohoto materiálu vám učaruje a z vaší ložnice udělá luxusní místo za pár korun.

Satén je většinou právě to, co si vybavíme pod pojmem luxus ve vztahu k ložnici. A to hned z několika důvodů. Jde o látku se sníženou mačkavostí, která zaručí, že i po probuzení bude vaše postel vypadat stále dobře, namísto běžného zmačkaného povlečení a pokrčeného prostěradla. Atlasová vazba se pyšní vysokým leskem na lícní straně, který jí dodává pravý punc přepychu. Praktickou výhodou saténu je mimo jiné také to, že je rychleschnoucí a má snadnou žehlicí úpravu, což jistě ocení zejména časově vytížení zákazníci.

Závěsy, prostěradla či povlečení, výběr je jen na vás

Při zařizování ložnice nabízí satén poměrně velkou variabilitu ve využití. Dobře vypadá například ve formě závěsů na garnýžích oken. Zároveň jej můžete vyzkoušet při nákupu ložního prádla. V nabídce našeho e-shopu jsou k dostání různé barevné variace velmi kvalitního bavlněného saténu v podobě měkkých prostěradel i na omak příjemného povlečení. Stačí si vybrat z variant v jednoduchém designu či povlečení s originálním potiskem. Hustá dostava tkaniny propůjčuje povlečení dobré hřejivé vlastnosti, jemnost a lehkost. Kvalitní satén je tak zárukou spokojeného spánku.

Správně pečovat o satén zvládne každý

Pokud máte pochyby, jak se o saténové ložní prádlo starat, nemějte strach, nejde o náročnější proceduru než u běžného prádla. Stačí povlečení obrátit naruby a zapnout zip. Tímto způsobem se dlouhodobě zachová sytost barev a nepoškodí se ani látka, ani zip. Povlečení lze prát pohodlně na šedesát stupňů, při výrobě jsou totiž používána reaktivní barviva. Podobně snadné zacházení je vyžadováno také při žehlení, kdy stačí nechat prádlo obrácené na rubovou stranu a na žehličce nastavit značku bavlny.

Nenechte se zmást levnou napodobeninou

Dejte si však pozor, zda kupujete skutečně kvalitní satén. Přestože se mnozí prodejci mohou tvářit, že vám nabízí to nejlepší, nemusí to být pravda. Satén z bavlny se totiž chová jinak než ten umělý, i když na dobré fotografii mohou být k nerozeznání. Bavlněný satén je typický svou hebkostí, jemností a sytostí barev. Polyesterový naopak studí, nepříjemně klouže a ve skutečnosti i velice lacině vypadá. Nevybírejte proto podle nejnižší ceny, ale vždy si pečlivě přečtěte specifikaci produktu.

##PRODUKTY##