Minimalismus vás pohladí po duši

Minimalismus vás pohladí po duši

Jednoduchost, lehkost a čistý design nejsou pro každého, pokud si s tím ale zvládnete poradit, bude se vám doma mnohem lépe dýchat.

Mnoho lidí nesprávně zaměňuje myšlenku o minimalismu s představou o prázdném, opuštěném prostoru bez života. Princip ale nespočívá v odstranění všech věcí, které nejsou nezbytné pro přežití. Stačí se zamyslet nad uspořádáním prvků v pokoji a mírou jejich praktického využití. Rozhodně se nemusíte loučit s oblíbenými předměty, chce to jen najít ten vhodný poměr a uvidíte, jak se vám uleví.

Jednoduchá geometrie, klasické rovné linie a vzdušný, otevřený prostor. Ideální prostředí pro práci i odpočinek. Představte si police, na kterých nestojí hromada zbytečností, které není kam dát, ale „přece to nevyhodím“. Když budeme uvažovat o praktických výhodách minimalismu, je nutné zmínit, i to, že šetří čas a vaše zdraví. Každý, kdo celé dny pracuje, je rád, že si po příchodu domů může odpočinout. Je ale přirozené, že se v domácnosti drží prach a jednou za čas je prostě nutné ho setřít, jinak hrozí zhoršené dýchání a jiné zdravotní potíže, zvlášť pokud s vámi bydlí malé děti. V případě, že obývané místnosti zbavíte alespoň části zbytečných věcí, snadněji a rychleji se vám bude uklízet.

Především v menších bytech je minimalismus skvělou volbou, prostor se totiž krásně opticky zvětší a prosvětlí. Netýká se to tedy jen ložnice, ale celého domova. Ať už děláte cokoli, bude se vám lépe soustředit i relaxovat. Také vnímání vašeho okolí bude intenzivnější. V neposlední řadě tím můžete samozřejmě můžete ušetřit peníze.

A jak na to? Vyčleňte si z vašeho času chvíli, kdy si pokoj pečlivě prohlédnete a upřímně si promyslíte, zda všechny věci, které zdobí stěny, police, stůl nebo skříně, vážně potřebujete. Nevypadala by ta polička lépe, kdyby na ní bylo jen pár knih, ke kterým se rádi vracíte? A co stůl, skutečně píšete dvaceti tužkami do deseti napůl popsaných bloků? A tak by se dalo pokračovat, fantazii se meze nekladou. Zkuste pokoji vdechnout život pomocí květin, ale opět to s květináči nepřehánějte. U tkanin volte vzdušné látky pro svěží vzhled, elementární vzory a motivy. Klidně si hrajte s barvami, do míst určených k odpočinku ale vsaďte spíše na střízlivé kombinace. Postel osvoboďte od kupy drobných polštářků, divoké povlečení nahraďte materiálem s decentním designem. Ostatně ložní prádlo v tomto stylu naleznete i u nás na Bedario.cz, stačí si jen vybrat. Prostě myslete minimalisticky a buďte šťastní! V jednoduchosti je přece krása.

##PRODUKTY##