Místo pro dokonalé snění, to je vaše ložnice

Místo pro dokonalé snění, to je vaše ložnice

Tvůj domov je jen tvým domovem

Věříte v to, že každý dům nebo byt odráží osobnost jeho obyvatel? Máte pocit, že si ve své ložnici neodpočnete dostatečně? Ptáte se, co jí chybí, aby byla oázou klidu?

Na trhu najdete nespočet různých dekorací, které dodávají pomíjivé kouzlo domova. Ale nakonec se okoukají. A vy budete řešit stále stejnou otázku, jak se cítit příjemně během spánku? Oddat se dokonalému snění, po kterém se budete cítit plni energie, a nebude vám dělat problém ráno vyskočit z postele.

Nelamte si hlavu, poradíme vám, jak sladit své vnitřní touhy a uspořádat si místo, kde trávíte třetinu dne. Už jsme psali o tom, že pro kvalitní spánek je důležité vybrat si správnou přikrývku i polštář. Ložnice musí být rovněž místem, ve kterém bude spokojené vaše vnitřní dítě. Proto doporučujeme při jejím zařizování a barevném ladění dbát na pravidla Feng Shui.

Síla pozitivní energie

Feng Shui je starodávné čínské umění, které učí vytvářet rovnováhu a harmonii kolem nás. Vaše postel a ložnice by správným Feng Shui měly podpořit klid, pohodu a osobní energii. Postel dle čínského učení má podporovat energii lásky a uzdravení. Pokud si uspořádáte místnost podle tohoto učení, poskytne vám spoustu relaxační a smyslné energie. A vy budete směřovat k perfektnímu odpočinku a harmonickému prostředí.

Díky rozvržení prostoru, správnému výběru barev a doplňků můžete podpořit své kreativní vlohy, partnerský život a dokonce i svou kariéru. Zkrátka vše, co je pro vás důležité. I nábytek má svou energii. Například je důležité z jakého je dřeva i jakou má barvu. Feng shui využívá všechny energie živých i neživých předmětů a pomáhá je usměrňovat ve váš prospěch. Pobývat v ložnici musí být potěšením, ať už se chystáte odpočívat, uklidnit duši nebo jen relaxovat.

Feng Shui a barvy

Barvy mají rovněž vliv na klidný spánek. S cílem vytvořit si harmonické místo vybírejte pro povlečení, polštáře a přehozy tlumené odstíny šedé, béžové, světle hnědé, modré nebo zelené. Vhodná je i fialková a světle růžová. Vyzkoušet můžete bavlněné povlečení či saténová prostěradla v těchto barvách. Spánek ruší barvy příliš světlé, výrazné až zářivé. Proto se vyvarujte povlečení laděné do žluté, oranžové či červené.

Uspořádání prostoru

Vyhněte se nízkým postelím nebo postelím s přihrádkami. Energie musí proudit, proto by postel měla mít prostor a neměla by „sedět“ přímo na zemi. Vaše hlava by měla směřovat ke zdi a to z toho důvodu, abyste měli přehled o okně a dveřích. Vyvarujte se umístění postele naproti dveřím a umožněte přístup do postele z obou stran.

Stále mějte na paměti – ložnice je svatyní. Nechte starosti z práce, stres, zlobivé děti, zdravotní a rodinné problémy za dveřmi. Ponořte se do místa odpočinku, kde nemusíte o ničem rozhodovat a relaxujte. Poskytněte prostor vašemu tělu k regeneraci, zotavení a celkovému odpočinku.

##PRODUKTY##


Související produkty