Moderní ložnice? Zkuste si vyrobit postel z palet

Moderní ložnice? Zkuste si vyrobit postel z palet

Pokud vás už nebaví vzhled vaší ložnice a hledáte zajímavý nápad, jak ji ozvláštnit, zkuste vyměnit klasickou postel za hit posledních let – postel vyrobenou z dřevěných palet. Ať své noční útočiště teprve hledáte nebo už vašemu pokoji dominuje postel z masivního dřeva, čalouněná nebo s kovovou konstrukcí, přinášíme vám zajímavý tip, jak získat kus nábytku, který nenajdete v každém druhém obchodě.

Postel vytvořená z palet patří k trendům, které se rychle uchytily u nás i v zahraničí. Výhodou je, že při troše zručnosti a trpělivosti si ji dokáže vyrobit téměř každý sám, nebo s malou pomocí manuálně zdatnějších přátel. V případě, že do okruhu vašich známých patří například pracovník velkoskladu, může vás taková postel navíc vyjít na pár korun. Až pak budete usínat v novém, můžete se pochválit, jak se vám dílo povedlo.

Podrobných návodů, jaké palety si obstarat je plný internet. Nejčastěji se používají bytelné palety typu EUR, které mají vysokou nosnost, a tak vydrží kde co. Výběr palet pečlivě zvažte a každou zvlášť zkontrolujte, zda nemá výrazné praskliny, které by ji znehodnotily. Pozor také na dřevo napadené plísní! Rozměry postele by měly odpovídat matraci, kterou na palety umístíte. Zda se rozhodnete vytvořit z palet pouze jedno patro, nebo rovnou dvě, záleží čistě na vás.

Jakmile si předběžně poskládáte model, jak by měla postel vypadat, je na čase palety opracovat. Horší kusy umístěte do méně viditelné části. Počítejte také s tím, že nejspíš bude potřeba palety zaříznout, aby vám rozměrově seděly. Abyste zabránili poškození matrace, je nutné palety prohlédnout a zbavit je trčících hřebíků, velké můžete zatlouct, menší vytáhnout. Pak přijde na řadu bruska na dřevo, kterou povrch zahladíte. Pokud ji nevlastníte nevadí, dnes už ji vedle truhlářů používá každý druhý kutil v okolí, který vám ji určitě rád půjčí. Při práci nezapomeňte kromě vrchních prken ani na hrany palet.

A pak už hurá natírat. V prvním kroku ošetřete palety kvalitní impregnací na dřevo. Palety díky tomu déle vydrží, budou chráněny před škůdci a plísní a zachovají si kýžený vzhled. Jejich konečný design pak už opět záleží na vás, můžete použít krycí barvu, která se bude hodit k zařízení interiéru nebo zůstat u přírodního vzhledu dřeva, který jen zvýrazníte lazurou. Mějte na paměti, že při použití laku přijdete o kresbu dřeva. Pokud si místo postele vyrobíte například venkovní sedačku pod pergolu, můžete zvolit i venkovní olej na dřevo.

Na závěr můžete palety k sobě svázat, ale není to nutné. Když je správně namodelujete, nemělo by docházet k jejich pohybu. Skvělým tipem je také světelný řetěz, který mezi paletami provlečete a vytvoříte tak v ložnici příjemnou intimní atmosféru.

Pak už jen vybrat kvalitní matraci, ze které vás nebudou bolet záda a je to! Pro delší životnost matrace můžete zvážit také koupi chrániče. Pokud si přejete zachovat původní vzhled matrace co nejdéle, v sortimentu e-shopu Bedario naleznete různé druhy chráničů a nepropustných prostěradel, která vám prokážou dobrou službu.

##PRODUKTY##


Související produkty