Nostalgický exkurz s vintage stylem

Nostalgický exkurz s vintage stylem

Vintage je synonymem kvality. Odkazuje k předmětům, ze kterých dýchá historie či vzpomínky, jejichž hodnotu lze jen těžko vyčíslit. Pokud budete trpěliví a ochotně věnujete čas k nalezení těch pravých kousků, získá váš domov jedinečnou auru. Rozhodně se nemusíte bát, že se pak ocitnete v nemoderním bytě své babičky. Naopak! Zkuste důmyslně kombinovat modernitu s nostalgickým ohlédnutím do minulosti a vytvořte si originální vintage přímo u sebe doma.

V duchu tradic

Obklopujete se rádi historií a potrpíte si na tradice? Pak je pro vás vintage styl jako stvořený. V dnešní době už ani nemusí jít o extra drahou záležitost, pokud vyloženě netoužíte po repasovaném historickém nábytku, který by si větší finanční investici jistě žádal. Abyste vdechli starým věcem nový život, stačí jim věnovat trochu poctivé péče a umístit je do správného prostředí.

Využít můžete nepřeberné množství předmětů, kreativitě se meze nekladou. Ne veškeré retro je však zároveň vitage, protože vintage styl využívá starší, ale kvalitní prvky. Zatímco za retro tedy můžeme označit třeba umakartové jádro nebo staré levné tapety, milovníka vintage potěšíte například krásnou starobylou almarou nebo vázou, která vypadá jako z pohádky. Vintage přináší do domu vznešenost, vkus a romantiku protkanou nostalgií dob dávno minulých. Inspiraci, jak vytvářet na první pohled těžko slučitelné styly, můžete najít jednoduše na internetu. V případě, že máte strach dělat hned velké změny, zkuste si nejprve pohrát s doplňky, které můžete kombinovat i s moderním nábytkem. Uvidíte, že to ve výsledku bude fungovat.

Vsaďte na dřevo

K vytvoření stylového bydlení můžete použít i starší dřevěný nábytek. Zapátrejte u rodinných příslušníků, jestli se někdo z nich nechystá vyhodit staré židle, křesla a další vzácné kousky, které se vám mohou hodit. Díky novému čalounění, laku nebo repasování objekty znovu získají na kráse. Vy tak možná ještě ušetříte a získáte pravý originál.

Pokud nemáte půdu plnou cenných pokladů po prarodičích, nezoufejte. Vintage dnes patří k natolik oblíbeným stylům, že existuje mnoho kamenných i internetových obchůdků, kde vám nabídnou široký sortiment zboží vyrobeného v takovém vzhledu, aby dokonale zapadal do celkového designu vašeho interiéru. Chybu rozhodně neuděláte, pokud do vybraného stylu zakomponujete také povlečení z e-shopu Bedario.cz, my jsme na vás a vaše přání totiž poctivě připraveni.

 

##PRODUKTY##