Otevřete okno a pusťte do bytu svěží závan jara

Otevřete okno a pusťte do bytu svěží závan jara

Cítíte to? Jaro voní ve vzduchu. Ze zimní dovolené se vrátilo sluníčko a začalo hladit svými paprsky přírodu, která se pomalu probouzí z dlouhého úmorného spánku. Na procházkách po Vás pokukují sněženky, bledule nebo krokusy. Příroda je mocná čarodějka, která nabíjí lidská srdce energií a kouzlí úsměv na tváři.

 

Individualita a jedinečnost

Zapomeňte na mrazy, medvědí spánek a vyjarněte si interiér své domácnosti. Pozvěte k sobě sluníčko, veselé barvy a teplo. Letošní trendy pro jaro 2018 hlásají individualitu a jedinečnost. Stylově originální a „zdravě“ vypadající prostor dostává u designerů zelenou. Smíchejte přírodu, osobní zážitky, přání a promítněte je do vašeho rodinného hnízda.

Možná si říkáte, že jste četli už nespočet článků, jak si zařídit a zkrášlit byt. Ale jako existuje nespočetné množství odstínů červené, existují i tisíce názorů na barevné cítění, vkus, dekorace a zařízení. Nechte promluvit svou intuici.

Jaru vévodí přírodní motivy, dekorace ze dřeva, živé barvy a vzory. Podtrhněte svou jedinečnost a proměňte své bydlení v duchu letošních trendů. Můžete zvolit novou výmalbu, přesunutí nábytku, změnu obrazů a doplňků, nové textilie (stínící systémy, závěsy, záclony, deky nebo povlaky polštářů). Sáhnout můžete po novém „divokém“ koberci nebo květinovému aranžmá.

Barvy ovlivňují náladu a pocity

Koncept naturalistické přírody vychází z myšlenky, že jakákoli příroda, fauna i flóra je krásná, právě v takové podobě v jaké je. Nepotřebuje zkrášlovat, ona je krásná sama o sobě. To samé platí i o barevných trendech jara. Kombinujte barvy, které nabízí sama příroda – červenou, modrou, zelenou, indigovou, hořčicovou, smaragdovou zeleň nebo merlot. Sáhněte po povlečení ze sametu nebo doplňcích vyvedených v přírodních barvách a z přírodních materiálů.

Vybrat můžete neutrální tóny barev, které „rozbijete“ jednou výraznou. Často se využívá kombinace šedých odstínů, protože šedá barva je nenápadná, vytváří klidné pozadí a rámuje interiér. „Nudnost“ šedé můžete rozbít například hořčičnou nebo červenou. Nebojte se kontrastů.

Přirozenost a propustnost

Trendem je přirozené světlo, čerstvý vzduch a ekologicky šetrné materiály. Rostliny oživí „temné a nevýrazné kouty“ místností. Dodají prostoru pocit svěžesti. Vybrat můžete pokojové rostliny s barevnými listy, které budou doslova pastvou pro oči.

Trendy jsou i rostlinopisné dekory například na ložním prádle, polštářcích, závěsech nebo nádobí. Do botanických trendů můžete obléknout mimo ložnice i obývací pokoj nebo koupelnu. V podobě nástěnných dekorací, barevně sladěných ručníků nebo podložek před sprchový kout či vanu.

Fauna i flóra má zelenou

Loňský rok patřil ptáčkům a letos je vystřídají „hmyzáci“. Obrázky na stěny nebo potisky na bytovém textilu budou doslova lítat. Nebojte se sáhnout po motivech na textilie s motýlky, broučky nebo dalšími hmyzími přáteli.

 


Související produkty