Podívejte se na nejzvláštnější hotely na světě

Podívejte se na nejzvláštnější hotely na světě

Blíží se doba dovolených, a tak jste možná i vy už začali chvíle odpočinku plánovat. Strávíte část léta na chalupě nebo vyrazíte k moři? Pokud jste spíš do světa a rádi poznáváte nové kultury, jídla a objevujete krásy přírody nebo historie, třeba vás nalákáme do jednoho z nejzvláštnějších hotelů světa.

 

Ubytování je základ. Možností je vždy hned několik. Nejčastěji dáváme na doporučení známých nebo objednáváme hotel, který má dobré recenze. Někdo ale chce mít blíž k místním lidem, a tak využívá například služeb jako Airbnb. Jsou ale i další možnosti, co třeba zajet letos někam jenom kvůli ubytování? Zní to zvláštně? Přespat v jednom z nejbizarnějších hotelů světa ale může být zážitkem, na který nezapomenete. Můžete totiž bydlet v korunách stromů nebo betonové rouře. V Holandsku dokonce v tramvaji.

 

Nakagin Capsule Tower

 

Komu nevadí poněkud stísněný prostor, může na svých cestách vyzkoušet ubytování v takzvané kapsli. Hotelové „pokoje“ mají rozměry obvykle kolem 1,3 x 2 metry a najdete je různě po světě. Výhodou je především cena, která je dostupná i pro studenty a batůžkáře. Nápad pochází z Japonska a Číny. Už v roce 1970 stál v Tokiu Nakagin Capsule Tower, který postavil japonský architekt Kisho Kurokawa. Jde o bytový dům složený ze 140 malých obytných boxů.

 

Hotel Beckham Creck Cave Haven

 

Netradiční nocleh můžete zažít i v Americe. Hotel Beckham Creck Cave Haven nabízí ubytování přímo ve skále. Za noc zaplatíte od 1600 do 2000 dolarů. A protože vede k hotelu dlouhá a klikatá cesta, nechali raději vystavět vedle hotelu i přistávací plochu pro vrtulníky. Hotel je v Arkansasu a jde opravdu o luxusní ubytování.

 

Dog Bark Park Inn

 

Na závěr jednu zvláštnost pro milovníky psů. Jedním z nejzvláštnějších hotelů je ten ve tvaru beagla. Majitelé hotelu Dog Bark Park Inn postavili tuto zvláštnost v americkém státě Idaho a jde o vůbec největšího beagla na světě. V ceně noclehu je i snídaně. Navštívit navíc můžete i obchod se suvenýry. Hotel funguje od roku 2003.

Když budete hledat najdete i další netradiční hotely, ve kterých je zážitek strávit byť jen jednu noc.