Průvodce moderními typy povlečení

Průvodce moderními typy povlečení

Výběr správného povlečení znamená rozhodnutí jak o vzhledu, tak především o materiálu, ve kterém budete trávit třetinu vašeho života. Jak se ve všech materiálech vyznat? Přinášíme vám jednoduchý přehled, díky kterému můžete informovaně vybírat v kamenném nebo online obchodě.

 

Bavlněné povlečení

Absolutní klasika. Není tomu zase tak dlouho, co bavlněné povlečení bylo jedinou možností na trhu. Investice do 100% bavlny se vám rozhodně vyplatí i dnes, vzhledem k pružnosti a prodyšnosti bavlněného povlečení. Hlavní nevýhodou kompletně bavlněného povlečení je jeho mačkavost, ale při správné péči se nejedná o velkou překážku.

 

Krepové povlečení

Krepové povlečení bychom mohli částečně zařadit do předchozí kategorie, protože se také vyrábí z bavlny. Díky tomu si zachovává dobrou prodyšnost a vynikající tepelné vlastnosti. Navíc zvrásnění povrch krepového povlečení výrazně usnadňuje péči o toto ložní prádlo, protože není nutné ho žehlit. Ne každý ale na kůži ocení tvrdší texturu krepového povlečení. 

 

Saténové povlečení

Luxus, určený pro milovníky těch nejjemnějších materiálů. Saténové povlečení je velmi odolné, ale zároveň extrémně měkké a příjemné na dotyk. Malá mačkavost saténu znamená, že můžete dát sbohem náročnému žehlení. Používat můžete saténové povlečení celoročně, ale doporučujeme ho zejména v teplých měsících, kdy vám poskytne chladivé osvěžení.

 

Flanelové povlečení

Flanelové povlečení je další variantou bavlněného ložního prádla, ovšem s velmi vysokou metráží. Vyznačuje se proto jak příjemnou texturou, tak opravdu vysokou hřejivostí, která flanel předurčuje jako ideální materiál pro zimní povlečení. Nejlepší varianta pro ty, kteří chtějí mít krásně vyhřátý, útulný pelíšek s elegantním vzhledem.

 

Povlečení z mikroplyše a mikroflanelu

Mikroplyš a mikroflanel patří k nejmodernějším materiálům v oblasti ložního prádla. Pouhý pohled vám na jejich rozlišení ale stačit nebude. Obě látky jsou na dotek velmi jemné, mikroflanel má ale hustší chloupky, díky kterým v jemnosti vyhrává. Hlavní výhodou obou materiálů je pak jejich přínos pro termoregulaci. Povlečení z mikroplyše a mikroflanelu spolehlivě zahřeje, takže jej doporučujeme zejména pro mrazivé zimní období. 

 

Povlečení z mikrovlákna

Polyesterové mikrovlákno se jako materiál výborně hodí pro každého, kdo má problémy s přírodními materiály – zejména tedy pro alergiky. Kromě toho, že je mikrovlákno hypoalergenní, tak i výborně pohlcuje vlhkost a nijak nezaostává v hřejivosti za ostatními materiály. Po vyprání povlečení z mikrovlákna velmi rychle schne a není potřeba jej žehlit. 

 

3D povlečení

3D povlečení má na sobě hravý, realistický potisk, který vás v ložnici přenese do jiného světa, od džungle až po sci-fi město budoucnosti. Nejlepší volba do dětského pokoje, kde nákupem 3D povlečení podpoříte fantazii a kreativitu vašich ratolestí.