Textilie v koupelně! Víte, co zrovna letí?

Textilie v koupelně! Víte, co zrovna letí?

V koupelně trávíme i hodinu denně, tak proč si tuhle místnost trošku nevyladit a neproměnit v oázu plnou relaxu a pohodlí?

V době minimalismu by se mohlo zdát, že cokoliv, co nemá pro náš život zásadní význam, je zbytečné a jen to překáží. Jak je to s textiliemi v koupelně? Jsou tam jen na okrasu nebo pro vás plní důležitou funkci? Pojďme se tomu společně podívat na zoubek.

Proč mít v koupelně koberečky?

Koberečky v koupelně bez pochyby zútulňují celý interiér a dávají nám teplo od nohou. Málokomu se chce z vany vylézat přímo na studenou zem. S příchodem vyhřívaných podlah už je to však na pováženou. Někdy totiž mohou být koberečky spíš na škodu. Často nás iritují tím, jak se rolují a mnohdy je těžké je kvůli vlhkosti udržovat v dobrém stavu.

Tomu se však dá předcházet výběrem správného materiálu a tvaru. Pokud vám tedy ve vaší koupelně dávají smysl, neváhejte! Při výberu však nehleďte jen na estetičnosti, ale hlavně na funkčnost.

Jaký vybrat?

Správný koupelnový podlahový textil by měl být vybaven protiskluzovou vrstvou. V koupelně dochází ročně ke stovkám nepříjemných úrazů, kterým by se dalo většinou jednodušše předejít. Protiskluzová vrstva a správný materiál s dobrou izolací vám zajistí, že při vycházení ze srpchy vám kobereček jen tak nepodklouzne. A to je hlavní parametr, podle kterého byste se měli při výběru řídit.

Koupelnové koberečky často kupujeme bez rozmyslu. Vybavujeme si koupelnu, tak přihodíme i nějaké ty koberce, aby se neřeklo. Tento přístup se ale nemusí vždy vyplatit. Může se pak stát, že vám někde přečuhuje nebo byste naopak ocenili větší.

Tvar je také důležitý. Pokud máte veškerý nábytek s hranami, kulatý kobereček celý interiét oživí a dodá mu šmrnc.

Celkový vzhled by měl být až posledním aspektem výběru, přestože jej většinou hodnotíme jako první. Pokud upřednostňujete kompletně sladěnému prostoru, držte se jedné barevnosti. Jestli je ale celý interiér minimalisticky zařízený v neutrálních barvách, nějaký výraznější odstín textilií celou koupelnu povznese na nový level. Myslete však na to, že přestože jsou tyhle koberečky jen doplňková věc, neměly by se s ničím vizuálně bít.

Na trhu najdete i obrovské množství vzorovaných koupelnových předložek. Jejich hlavní výhodou je to, že na nich nevynikne každý vlas nebo šmouha a nemusíte je tak často prát.

Výsledkem všeho by zkrátka mělo být bezpečnost, teplo od nohou, jednoduchá údržba a perfektní vzhled doplňující celý interiér.