6 výhod saténového povlečení

6 výhod saténového povlečení

Satén je často spojován s luxusem a není se čemu divit. Lesk a jedinečná textura saténu zaujmou na první pohled i dotyk. Saténové povlečení skvěle doplní design ložnice, ale nejedná se pouze o okrasu. Pojďme se podívat zblízka hned na 6 důvodů, proč je saténové povlečení skvělou volbou, když přijde na výběr ložního prádla.

Výrazný vzhled

Tajemstvím jedinečného vzhledu saténového povlečení je tzv. mercerizace. Vlivem tohoto procesu se změní průřez bavlněného vlákna z ledvinkovitého na kruhový a tím pádem dochází k odrazu světla ze všech úhlů. Saténové povlečení je díky mercerizaci krásně lesklé a více na něm vynikne široké spektrum barev.

Vytváří ideální teplotní podmínky

Příjemný chlad v létě, skvělá termoizolace během zimních měsíců. Přesně tak funguje saténové povlečení. Prodyšnost saténu pomůže vaší pokožce dýchat i během horkých nocí a zabrání tak přehřívání vašeho organismu. Neznamená to ale, že na zimu je třeba saténové povlečení vyměnit, protože účinně chrání i před chladem a zajistí příjemné teplo přesně podle momentálních potřeb.

Jednoduchá údržba

I když je saténové povlečení vskutku luxusní, nepotřebuje nijak složitou péči. Stačí jej pouze prát na 60 °C a vybrat na pračce program, který se vyhne ždímání. Stejně tak lze saténové povlečení prát i v ruce. Toto povlečení nemá tendenci se mačkat a velmi snadno se žehlí. Výběrem saténového povlečení si tedy rozhodně nepřidáte práci při velkém praní.

Jemnost a poddajnost

Textura saténu je nezaměnitelná a skoro až návyková. Ostatně proto se z něj nevyrábí jenom povlečení, ale také pyžama, noční košilky nebo spodní prádlo. Díky jemnosti a poddajnosti saténu se povlečení skvěle přizpůsobí vašemu tělu. Jedná se o absolutně skvělou volbu pro lidi s citlivou kůží, kteří mají problémy s hrubšími tkaninami.

Hladký, ale neklouzavý

Jemnost a hladkost saténu může navozovat dojem, že z vás musí takové povlečení každou chvíli sklouznout. Nemusíte se však bát. Naopak, toto povlečení se přesně přizpůsobí konturám vašeho těla během spánku a vytvoří přesně takový tvar, který vyžadujete. Žádné klouzání se nekoná.

Česká práce

Saténové povlečení, které si pořídíte v našem obchodě bylo vyrobeno v České republice. Nákupem tedy podpoříte lokální výrobce a podnikatele. Zlaté české ručičky se poznají jak na kvalitě zpracování, tak na praktičnosti našeho ložního prádla. Dvojlůžkové povlečení je vyrobeno z jedné šíře tkaniny a není sešité v prostřední části. Aby se zabránilo vypadávání rohů polštáře či přikrývky, je zipové zapínání odšito 5 cm od kraje. Naše povlečení je vyrobeno ze 100 % bavlny atlasové vazby.