Jak mít perfektně ustlanou postel jako v hotelu?

Jak mít perfektně ustlanou postel jako v hotelu?

Říká se, že jsou dva typy lidí. Ti, co stelou postel naprosto automaticky, bez přemýšlení a pak ti, kteří na to kašlou úplně. Rozhodně se ale najdou i tací, kteří si stlaní postele užívají. Ani byste nevěřili, jak dokáže hezky ustlaná postel ovlivnit tvář celého vašeho pokoje nebo ložnice. No a jestli si právě vy zakládáte na uklizeném, čistém a úhledném interiéru, tento článěk vám určitě přinese inspiraci.

STLÁT POSTEL AŽ PO SNÍDANI?

Lůžkoviny by se opravdu měli po spánku tzv. větrat. Nemusíte je přímo vytahovat ven z okna, ale rozhodně jim prospěje, když s nimi párkrát zatřesete a necháte je chvíli ležet na posteli. Není však nutné je nechávat volně ležet celý den, stačí pár minut. Třeba jen než si dáte svoji ranní rutinu a nasnídáte se. Stalní postele se tak zároveň může stát příjemným vrcholem vašich ranních rituálů a lépe si na to zvyknete.

Na polštářích záleží stejně jako na povlečení

Slehnuté a zdeformované polštáře prostě nevypadají v ustlané posteli dobře. Co si budeme povídat. Přesto na ně ale hromada lidí zapomíná, přitom je to pro náš klidný spánek jeden z nejdůležitějších faktorů. Polštáře potřebují vyvětrat stejně jako přikrývky, proto jim nezapomeňte dát potřebnou péči. Pravidelně je otáčejte a všímejte si, jestli má jejich náplň víceméně původní kvalitu. No a pokud tomu tak není, tak se jich nemilosrdně zbavte – na lůžkovinách bychom opravdu šetřit neměli.

Skládání přikrývek

Než se přesuneme k samotným přikrývkám nutno zmínit, že záleží i na matraci. Ta by měla být ochráněna jakýmkoliv chráničem a nejlépe i se zipem. Věděli jste, že pokud nemáte matraci chráněnou, za deset let může až zdvojnásobit svou váhu díky nahromadění milionů roztočů? To rozhodně nikdo z nás nechce! Přesuňme se ale k samotným přikrývkám. Ať už preferujete teplé, huňaté deky nebo lehké přikrývky, postup bude dost podobný. Kouzlo je v úhledných rožcích. Dejte důraz na to, aby bylo prostěradlo správně zastrkáno po celém obvodu lůžka. Potom vezměte deku a položte ji přes celou šířku postele (nejlépe vypadá když tu část deky, která je u polštářů, mírně přehnete). Dalším tipem je přidání tentokrát už tenčí přikrývky. Tu jednodušše poskládáte na třetiny do tvaru delšího obdélníku a položíte na deku (tak, jako to vidíte na obrázku). Tento krok je klíčový, protože zajistí, že vaše postel bude vypadat jak z hotelového pokoje. Pak už jen nezapomeňte natřepat polštáře a máte hotovo.

Důležitost detailů

Stlaní postele může někomu připadat jako malichernost, ale může vám nakonec přinést mnohem víc než jen krásně vypadající místnost. Když z tohoto malého úkolu uděláte svůj zvyk, pomůže vám to zlepšit vaši vůli. Z jedné málé splněné povinnosti se pak stane spousta malých splněných povinností. Přiznejme si totiž, že když nezvládneme dělat ani tak drobné úkoly správně, jak bychom pak chtěli zvládat ty velké. Na maličkostech záleží.