Jak správně vybrat novou postel?

Jak správně vybrat novou postel?

Špatné lůžko může vést k bolavým zádům a nedostatku kvalitního spánku. Čím lepší bude váš spánek ve správně zvolené posteli, tím lepší bude i váš život. Možná to zní jako přehnané tvrzení, ale věřte, že bolavá záda a únava vedou k dlouhé řadě negativních aspektů – jako je třeba podrážděnost, výbušnost, špatné rozhodování a mnoho dalších. Pojďme si tedy společně projít body, které vás navedou na správnou cestu k výběru vaší vysněné postele.

V obchodech na ně jen nekoukejte, lehněte si na ně

Když přijde na řadu vybírání nové postele, většina z nás asi rovnou zamíří do specializovaných obchodů. Procházíme se uličkami a koukáme, která postel se nám nejvíc líbí. A hned tady možná spousta z nás udělá první chybu. Na postele se jen díváme, ale nezkoušíme si na ně lehnout. Někdo se třeba stydí, někomu přijde neslušné si na postel lehat v botách, ale nebojte se. Tyhle prodejny s tím naprosto počítají.

Každý jsme jiný a jedna určitá postel rozhodně nesedne každému. Proto je nezbytné, abyste ji vyzkoušeli na vlastní kůži. Když je například pro vás postel moc nízká, mohli byste mít ráno větší problém z ní vstát a nadměrně namáhat své kolenní klouby. Vždy je lepší aby člověk z postele “seskakoval” než se z ní zvedal

VYBÍREJTE POSTEL SPOLEČNĚ

Přiznejte se. Kolikrát jste se už s partnerem pohádali kvůli tomu, že jste jeden druhého v noci málem shodili z postele. Někdo zkrátka při spánku potřebuje víc místa na svoje převalování a tak je naprosto stěžejní vybírat nové lůžko společně a ujistit se, že je dostatečně velké a pohodlné pro vás oba.

Pokud si chcete dopřát obrovskou postel, ale už vám v místnosti nezbyde moc místa na velkou skříň, nemusí to být až tak velký problém. Vyberte si postel s úložnými prostory!

MYSLETE NA MATRACI

Nikdy nekupujte postel, pokud jste ještě nepomysleli na matraci. Ideální je kupovat obě položky současně. Vaše stará matrace totiž na novou postel vůbec nemusí sedět

Zaměřte se na čelo postele

“Má-li lůžko vysoké čelo a zároveň pevnou oporu za zády, bude se vám na něm dobře spát.” – tohle je názor většiny fyzioterapeutů. Čelo postele opravdu hraje důležitou roli. Nejen, že navozuje pocit bezpečí, ale chrání vaši hlavu před průvanem, dá se o něj opřít a polštáře díky němu nepadají na zem. Čelo v nohách postele už tak důležité není a v menších ložnicích se dokonce nedoporučuje.

KVALITNÍ KONSTRUKCE JE NUTNÁ

Konstrukce se samozřejmě podílí na stabilitě celé postele. Kvalitní konstrukci poznáte tak, že ji lze libolovolně demontovat a opět sestavit, aniž by ztratila cokoli ze své pevnosti a odolnosti. Pokud máte pocit, že vás postel sotva drží, rozhodně to není správná volba.

U čalouněných postelí vždy myslela na způsoby jejich čištění a údržby.