Jak vybrat patrovou postel? Pozor, nemusí být jen pro vaše děti

Jak vybrat patrovou postel? Pozor, nemusí být jen pro vaše děti

Všichni víme k čemu jsou patrové postele dobré. Často jsou ideálním řešením rozměrově malého interiéru dětského pokoje, protože dokážou ušetřit velkou část prostoru. Od kolika let jsou ale “patrovky” pro děti bezpečné a kdy je tedy pořízení takové postele vhodné? A umíte si představit, že sami vlastníte a spíte na patrové posteli? Na všechny tyhle otázky vám odpovíme v dnešním článku. Pokud zvažujete nákup patrové postele nebo přemýšlíte, jak se vypořádat s malými rozměry bytu, tyhle řádky jsou přímo pro vás!

Nezapomínejte na bezpečnost

Při nákupu patrových postelí nesmíte nikdy zapomínat na bezpečnost. Naštěstí už jsou dnes v podstatě všechny bezpečné, jelikož výrobci se musí řídit bezpečnostními normami Evropské unie. Nicméně opatrnosti není nikdy dost, pokud se jedná o naše děti. V každém případě si změřte vzdálenost horního lůžka od stropu. Měla by dítěti umožnit pohodlné sezení. Pro jistotu počítejte s výškou dospělého. Místo žebříku už dnes můžete zvolit mnohem příjemnější boční schůdky. Podle odborných studií na horní postel nepatří děti mladší šesti let.

Kdy pořídit patrovou postel?

Patrové postele můžete začít využívat v podstatě od momentu, kdy vaše miminko odroste dětské postýlce. Jak už jsme naznačili v předchozí části textu, na horním lůžku by vždy mělo spát starší dítě (pokud tedy nemluvíme o dvojčátkách, tam je to na delší zvažování a rozhodně to nebudete mít tak jednoduché :-D)

Vybrat si z nabídky, nebo nechat vyrobit na míru?

Na trhu najdete nespočet variant patrovek a výběr tak rozhodně nebudete mít snadný. Pokud vám nevyhovuje sortiment, protože máte třeba atypické rozměry pokoje, nebo se vám nabídka zkrátka nelíbí, nechte si ji vyrobit na míru. Náklady samozřejmě budou vyšší, ale předejdete tím nepříjemnostem, jako je třeba objednání postele, u které nakonec zjistíte, že se vám do pokoje ani nevleze.

Výhody

Největší výhodou je bezesporu úspora místa (nejenom) v dětském pokoji. Patrové postele můžete pořídit pro sourozence i pro jedináčky a vždy tím změníte celkový výraz pokoje. Ušetřené místo pak můžete využít jako úložné prostory, které se vždy hodí. Když to shrneme, tak díky patrovým postelím můžete svůj interiér zabydlet promyšleně, vkusně a především s maximálním zvětšením úložné plochy. Navíc v dětském pokoji vykouzlíte útulnou a příjemnou atmosféru.

Pokud se však máme bavit o kvalitním spánku, patrové postele nemají potvrzený pozitivní ani negativní účinek. Na konstrukci postele tedy nezáleží tak moc, jako na kvalitní matraci. Starejte se o tu svoji co nejlépe s naším chráničem na matrace

Patrové postele pro dospělé

Ale teď už dost o dětských pokojích! Patrové postele můžou být i vaším stylovým a praktickým doplňkem interiéru. Využijte svůj prostor na 100 %! Vaše lůžko může být buď zavěšené nebo stát na jedné noze. Pod postel pak můžete umístit, pracovní stůl, gauč nebo třeba televizi.

Pokud jde však o kvatilní spánek, patrové postele nemají žádný dokázaný účinek ale na konstrukci postele nezáleží tak moc, jako na kvalitní matraci. Starejte se o tu svoji co nejlépe s naším chráničem na matrace.