Jaké je ideální povlečení na léto?

Jaké je ideální povlečení na léto?

Letní noci jsou pro spoustu lidí téměř zkouškou odvahy. Během parných nocí nemůžeme usnout, budíme se propocení a ráno jsme unavenější než večer. Pomoci nám může výměna ložního prádla za nějaké vhodnější do letních nocí. 

Jaké má mít letní povlečení vlastnosti

V létě se člověk nepotřebuje zahřát, takže jsou ideální lehké a vzdušné materiály. Pokud se potíte, tak oceníte materiál s dobrou savostí. Materiál vám musí být příjemný na dotek a má být tenký a zároveň pevný. Letní povlečení by mělo mít nižší gramáž, ale zároveň musí zachovat pevnost a odolnost.

V létě klidně zahoďte pokrývku a přikryjte se jen povlakem nebo prostěradlem. Zajímavé je, že i v parných nocích má člověk potřebu se zakrýt. Málokomu je příjemné spát úplně odkrytý. 

Klasická čistá bavlna

Bavlněné povlečení je stará dobrá klasika. Ne nadarmo se říká „spát jako v bavlnce“. Přestože se na trhu objevuje spousta nových materiálů, tak se bavlněné povlečení stále drží na špici v oblíbenosti a ne náhodou. Bavlna je velmi příjemná na dotek, je prodyšná a výborně saje. V létě vás ochladí a v zimě zahřeje, díky tomu je vhodná celoročně. 

Bavlna je příjemný hypoalergenní materiál, který dobře snáší i alergici a astmatici. Dejte si, však pozor od koho nakupujete. Méně kvalitní výrobky mohou být obarveny nekvalitními barvami, které nejen vyblednou, ale mohou citlivým jedincům dráždit pokožku. 

Saténový luxus

Dotek luxusu jako na zámku si dopřejete díky saténovému povlečení. Satén je tkanina s atlasovou vazbou, díky tomu je krásně lesklý a hladký. Saténové povlečení může být vyrobeno z přírodního hedvábí, viskózy, polyamidu či polyesteru. Bavlněný satén je buď macerovaný nebo kalandrovaný. Macerovaný satén je kvalitnější a také dražší. 

Saténové povlečení je nejen luxusní, ale také vyniká v termoregulačních vlastnostech. Povlečení je navíc elegantní a dlouho vám vydrží, pokud budete dodržovat teplotu praní a žehlení. Satén ocení zejména ženy, protože vlasy a pleť po něm kloužou, takže i ve spánku si dopřáváte péči jako v salonu krásy. 

Prostěradlo na léto

Pro příjemnější spánek v létě nestačí jen přikrývka a povlečení. Musíte myslet i na prostěradlo. To samozřejmě vyberte z podobného materiálu, jako povlečení. Ideální je opět čistá bavlna nebo satén. Poměrně dobrou volbou je také klasické plátěné prostěradlo typu plachta. 

Hra barev ošálí smysly 

Některé barvy mají schopnost pocitově zvednout teplotu interiéru až o jeden stupeň. V zimě to může být výhoda, ale v létě se těmto barvám raději vyhněte. Jsou to teplé odstíny červené, žluté a oranžové. Povlečení v těchto barvách v létě nepovlékejte. 

V letních měsících vsaďte na přesný opak a to na studené odstíny modré, zelené nebo na sněhobílou. Pokud správně zvolíte doplňky, tak nemusíte mít strach, že vaše ložnice bude vypadat jako nemocniční pokoj. 

Dbejte na pravidelnou výměnu 

Interval výměny ložního prádla by měl být ideálně dva týdny. V zimě můžete přidat týden navíc, ale v létě měňte povlečení klidně častěji. V povlečení je usazen prach, odumřelé kožní buňky a vsakuje se do něj i pot. Nejen, že není hygienické spát v takovémto povlečení, ale není to ani příjemné.


Související produkty

Doprava zdarma
Sleva -30%

Saténové povlečení 240x220, 70x90 cm - Jahodové

Skladem - ihned k odeslání, v pátek 31. 3. u vás
2 642 Kč
1 850 Kč

Porovnat