Jaké výhody má duté vlákno?

Jaké výhody má duté vlákno?

Peří už čím dál více lidí vyměňuje za přikrývky s dutým vláknem. V čem tedy spočívá největší výhoda dutého vlákna? A co si vlastně pod tímto pojmem představit? Nebojte se vsadit na osvědčenou variantu, kterou ocení nejen alergici, ale každý, kdo se chce kvalitně a do růžova vyspat.

O jaký materiál jde?

Základem přikrývek a polštářů z dutého vlákna jsou polyesterové kuličky.To je také parametr, který je dobré sledovat, pokud chcete kupovat kvalitní zboží. Kuličky jsou totiž základ. My nabízíme například ložní soupravu z materiálu, který se označuje jako PES. Je vhodný pro alergiky i pro děti. Prát přikrývky i polštáře s touto výplní můžete častěji než ty z přírodních materiálů. Dbejte pokynů výrobce a teplotu praní přizpůsobte jejich požadavkům.

Pokud by se vám po čase zdálo, že polštář, přikrývka nebo deka ztrácí svůj původní tvar, můžete u nás dokoupit další náplň navíc. S novými kuličkami budete mít pocit, že je přikrývka zase jako nová.

Drží přikrývky z dutého vlákna tvar?

Výrobci by měli dbát i na kvalitní prošívání, zejména proto, aby se vám výplň nežádoucím způsobem nepřesouvala. To zajišťuje třeba takzvaná metoda panelového prošívání. Jde o speciální typ prošití, které zajistí, že kuličky dutého vlákna zůstanou na svém místě a budou vás celou noc spolehlivě hřát.

Přikrývky z materiálu PES drží tvar a ani nešustí. Pokud máte věčně studené nohy oceníte i skvělé termoizolační vlastnosti. Přikrývky z dutého vlákna jsou mnohem lehčí než ty péřové, takže nebudete zavaleni klasickou duchnou.

Další výhodou je, že jsou tyto přikrývky antibakteriální a antialergenní, takže i citlivější z nás si v noci mohou pořádně odpočinout a netrápí je nejrůznější projevy alergií.

Zahřeje duté vlákno stejně jako peří?

Jestli se obáváte, že vás nic jiného, než péřová klasika nezahřeje, nebojte se vyzkoušet duté vlákno. Přikrývky, které nabízíme můžete využívat celoročně. Při koupi si vždy pohlídejte koeficient hřejivosti. U naší ložní soupravy se tato hodnota pohybuje mezi 4-6, což znamená, že vás dostatečně zahřeje i v zimě.

##PRODUKTY##

 

 

 


Související produkty