Ložní prádlo může být skvělým dárkem

Ložní prádlo může být skvělým dárkem

Říká se, že praktické dárky jsou špatné dárky. My si to nemyslíme. Takový dobře vybraný praktický dárek pro tu pravou osobu dokáže vykouzlit úsměv na rtech. A povlečení a další nezbytnosti do bytu jsou skvělým dárkem téměř pro každého.

K jaké příležitosti se hodí?

Dalo by se říct, že ložní prádlo se hodí téměř ke každé příležitosti, ale není to tak. Dříve bylo ložní prádlo a ručníky standardním vybavením každé nevěsty. V současnosti už se na svatby nenosí žádné dary, ale je běžnou praxí obdarovat novomanžele penězi.

Narozeniny, svátky, Vánoce jsou pro praktické dárky jako stvořené. Samozřejmě vše záleží na zvyklostech dané rodiny nebo jednotlivce. V některých rodinách je zvykem dávat peníze, které si obdarovaný utratí dle libosti. Jinde je zase tradicí dávat konkrétní věci.

Koho obdarovat ložním prádlem?

Povlečení je spíše dárkem pro ženy. Nicméně v určitých situacích může potěšit i muže. Zařizuje-li si muž single bydlení a nemá-li žádné vybavení, tak se jej nebojte obdarovat ložním prádlem nebo pokrývkami. Pánové myslí spíše prakticky a vyberete-li za ně povlečení, tak jim ulehčíte spoustu starostí.

Dalšími vděčnými příjemci ložního prádla mohou být maminky nebo babičky. Ty často myslí spíše na svoje děti a vnoučata a sebe odbývají. Darujte jim kvalitní povlečení, protože už je možná na čase vyhodit desítky let staré kusy, co mají doma.

Zapomenout nesmíme ani na děti. Povlečení dnes již není jen jednobarevný nudný kus látky. Menší děti určitě zaujmou jejich oblíbené filmové postavy na licenčním povlečení nebo roztomilá zvířátka na povlečení s 3D efektem. Ložní prádlo s oblíbeným motivem si dítě zamiluje a bude se mu lépe usínat.

Jak vybrat to pravé?

V první řadě se zaměřte na osobní preference každého člověka. Můžete začít obhlídkou ložnice, kdy se podíváte v jakém stylu je ložnice zařízena, jaké jsou zde barvy a případně jaké je aktuálně povlečeno ložní prádlo. Nejste-li si jisti, tak se raději zeptejte, ať nešlápnete úplně vedle.

Dále se zajímejte o materiál. Pokud si nejste jisti, tak kupte klasické čistě bavlněné povlečení. Obzvlášť pozor si dejte na umělá vlákna, která jsou spoustě lidí příjemná, ale pro mnoho lidí jsou doslova noční můrou. Perfektním dárkem může být také saténové povlečení, které je luxusní a spousta lidí se mu brání kvůli vyšší pořizovací ceně.

Nezapomínejte ani na praktickou stránku věci. Můžete mít vybrané nádherné povlečení, ale vše může zkazit jeden prostý detail a to je velikost. Vždy si ověřte velikost přikrývky i polštáře. Nespoléhejte, že obdarovaný má doma klasický rozměr ložního prádla. Výběr vám určitě ulehčí zatrhnutí požadovaného rozměru ve vyhledavači, takže si nebudete muset u každého kusu ověřovat rozměr.

Další praktické dárky

Nechcete-li darovat přímo povlečení, ale něco jiného praktického do domácnosti, tak můžete obdarovat někoho sadou ručníků. Huňaté ručníky z příjemného materiálu dovedou navodit wellness atmosféru a obdarovaný se bude cítit jako v bavlnce.

Pro ty, co se rádi zachumlají je jako stvořený župan. Nejde o úplně praktický dárek v pravém slova smyslu, ale v chladných večerech po něm každý rád sáhne. Pokud si nejste jisti županem, tak dekou z příjemného materiálu určitě nešlápnete vedle. Deka zahřeje a odvede i dekorační funkci, takže máte dvě mouchy jednou ranou.