Oáza klidu - místo pro odpočinek duše a mysli v bytě

Oáza klidu - místo pro odpočinek duše a mysli v bytě

Vzpomínáte si na to, když jste byli malí a trávili nekonečné hodiny ve svém vlastním světě fantazie a nemuseli se zaobírat složitými životními a existenčními otázkami? Jednoduše jste byli, radovali se ze sluníčka, života a užívali si každý den plnými doušky.

 

Promítni své já do osobní svatyně

Každý občas potřebuje zažít únik od každodenního stresu, uzavřít se do sebe, urovnat si myšlenky a nenechat se rušit od okolí. V dnešní době je obtížné vyčlenit si chvilku času v hektickém a povinnostmi nabitém programu a jen si zameditovat. Pomoci Vám v tom může vlastní útočiště. Kousek osobního prostoru. Oáza klidu, kam když odejdete, budou ostatní členové domácnosti vědět, že odpočíváte a trávíte čas sami se sebou.

Po dni stráveném v práci byste se domů měli vracet s radostí a úsměvem na tváři. Vaše osobní oáza klidu by měla sloužit jako místo odpočinku po rušném dni. Může mít mnoho podob. Od velkého samostatného pokoje, po malý koutek určený jen k relaxaci. Stačí křeslo vybavené polštářky a oblíbenou dekou, do které se po návratu z práce zachumláte a naprosto vypnete neutuchající myšlenkový proud v hlavě.

 

Dělíme a rozdělujeme

Nemůžete své oáze věnovat celou místnost a máte k dispozici jen omezený prostor? Pokud je to možné, oddělte koutek od zbytku místnosti. Oddělit ho můžete jinou výmalbou, závěsem, paravanem, roletou nebo výstavbou pódia či zídky. Nezapomeňte na dekorace, knihy, obrázky, fotografie lidí nebo míst, která jste navštívili. Dekorace doladí prostředí a vy se zde budete cítit příjemně.

Dbejte na to, aby koutek nevyužíval nikdo jiný a rozhodně ne k jiným účelům, než k jakým je určen – odpočinku, regeneraci myslí a relaxaci. Neberte si s sebou mobilní telefon ani notebook, pracovní telefonáty a e-maily si vyřizujte v jiné části bytu. Nenechte si narušit Vámi vytvořené Jin-jangové prostředí. O tom, jak vytvořit Jin-jangové klima u Vás doma jsme již psali.

 

Vlastní fantazie je nejlepší rádce

Stylu vybavení se meze nekladou. Než začnete plánovat, co a jak upravíte a zařídíte, zavřete oči a nechte promluvit své vnitřní malé dítě. Jaký styl máte rádi? Může být diametrálně odlišný od zbylého vybavení bytu. Ať to jsou květinové nebo zvířecí motivy, starý retro nábytek, masivní dřevo nebo ratan, bláznivé motivy či střídmé vzory. Vy jste tvůrce a na vysněném místě budete čerpat energii. Neměli byste se nechat nikým ovlivnit.

Zajímavé kousky nábytku najdete i v bazaru

Pokud bydlíte v podnájmu, Váš byt bude od majitele nemovitosti vybaven pravděpodobně levnějším nábytkem z obchodních domů. Rozbijte uniformitu a sterilitu prostředí zajímavým kouskem nábytku, který můžete výhodně pořídit v bazaru. Prostor ozvláštníte drobným nábytkem s patinou. Koukejte po neobvyklých stolkách a židličkách.

Pokud jste navíc sami tvůrčí a nebojíte se experimentovat, můžete si pomocí výšivek, barvení látek nebo přidáním aplikací vytvořit originální dekorace. Například si můžete vytvořit originální vyšívaný polštářek s motivem pelikána (ten je letošním zvířecím hitem) nebo si nabatikovat přírodní bavlněné povlečení. Ozdobit si můžete třásněmi přehozy nebo plédy. Fantazii se meze nekladou. Pokud se sami pustíte do renovace, věřte, že originální kousky z „vaší tvořivé dílny“ vám přinesou dvojnásobnou radost a vytvoříte ze starých kousků, kousky staronové.

##PRODUKTY##


Související produkty