Proč si pořídit kojící polštář?

Proč si pořídit kojící polštář?

Kojící polštáře se staly hitem poslední doby. Využívá je čím dál více maminek a pějí na ně samou chválu. S koupí buď můžete počkat, až se vám miminko narodí a uvidíte, jak vám kojení jde nebo můžete kojící polštář používat už během těhotenství. I v období čekání na potomka vám totiž hodně pomůže. Důležitý je výběr i správné používání. Jak tedy na to?

 

K čemu je kojící polštář dobrý?

Kojící polštář se používá, jak nám prozrazuje i jeho název, především při kojení. Má však ale i různá jiná využití. Usnadní vám třeba také relaxaci s miminkem. Při kojení můžete polštář využít jako podporu, a to jak v sedě, tak i v leže. V sedě si polštář prostě obtočíte kolem těla pod ňadry a miminko na polštář položíte těsně k vám.

Děťátko tak nemusíte držet rukou. Je to bezpečné a příjemné jak pro vás, tak pro miminko. Uvidíte, že to jde i bez bolesti v zádech nebo rukou. Polštář pak může miminko využít i jako oporu při prvních pokusech o lezení.

V těhotenství bude vaším pomocníkem především ve spánku a ve chvilkách klidu, které budete chtít využít k relaxaci. Podepírá břicho, a tak můžete odpočívat v příjemné pozici, která vám uleví.

 

Kdy polštář koupit?

To záleží samozřejmě na vás a vašem rozhodnutí. Pokud ale chcete vyzkoušet výhody kojícího polštáře už během těhotenství, je vhodné si jeden pořídit už v druhém trimestru, kdy se břicho zvětšuje. Nebo počkejte a vyberte ho až ve chvíli, kdy si kojení vyzkoušíte s novým členem vaší rodiny. Některé techniky kojení jsou dokonce bez polštáře nevhodné, protože nemusíte miminko udržet ve správné poloze. Vhodná je tato velice příjemná pomůcka i pro ty, kdo nekojí z prsu, ale krmí z lahvičky.

Vybírejte hlavně tak, aby vám byl polštář příjemný, jedině pak může posloužit, tak jak má. Kvalitní materiály jsou samozřejmostí. Podívejte, jaké vzory nabízíme a vyberte si svého pomocníka už teď.

##PRODUKTY##