S pyžamem či bez, to je oč tu běží

S pyžamem či bez, to je oč tu běží

Diskuse na toto téma bývá velmi živá. Spát v pyžamu nebo bez. Někteří tvrdí, že když budete spát nazí, budete sebevědomější a zdravější. Co je na tom pravdy? Jestli ale nejste noční naháči, možná vás bude zajímat, na co bychom neměli při výběru pyžama zapomínat. Tak směle do čtení a nezapomeňte se potom podívat na naše nové dámské noční košilky a pyžama.

 

Tak s nebo bez

To záleží samozřejmě jen a jen na vás. Každému je pohodlné něco jiného. Někdo si odpočne nahý, jiný se nemůže dočkat až zaleze do pelíšku v kostkovaném flanelovém pyžamu a vlněnými ponožkami od babičky. Jak se říká proti gustu…

Někteří ale tvrdí, že až každý třetí člověk spí bez pyžama. Některé zdroje dokonce uvádějí, že jen asi 40 % z nás spí v klasickém pyžamu, 20 % pak dává přednost pouze spodnímu prádlu a zbytek do postele večer uléhá jen tak.

Jedním z důvodů, proč lidé uvádí, že spí raději bez pyžama je domněnka, že kůže potřebuje dýchat. Ta je ovšem lichá, kůže totiž nedýchá. Výhodou ale nesporně je, že v horku je tak vaše tělo udržováno v chladnější teplotě. Pokud vám bývá příliš horko, může to mít vliv jak na kvalitu spánku, tak i na vznik nespavosti. Tělo se totiž snaží snížit vnitřní teplotu a nemůže se v klidu připravit ke spánku.

 

Pozor na studené nohy

Ten, kdo ale trpí na studené nohy by se o ně měl postarat i v případě, že jinak chce spát úplně nahý. Protože chladné končetiny přirozeně spánek narušují také. Volba řešení je ale na vás. Pro tyto účely lze použít právě již zmíněné pořádně teplé ponožky nebo třeba ohřívací láhev, která postupně chladne, takže ve chvíli, kdy už máte nohy zahřáté, vám je nepřehřívá.

 

Jak vybrat to správné pyžamo

I tady je to hodně na vás. Jaký materiál je vám příjemný? Raději v kalhotách nebo košilce? Tohle možná budete rozhodovat podle ročního období. V zimě se přece jen potřebujete zahřát. Ani nemusíte vypadat jako bloudící duch v podhradí v dlouhé bílé naškrobené košili, u nás si vyberete pyžamo i podle toho, v čem se cítíte dobře.

Pyžamo by vás v žádném případě nemělo nikde škrtit nebo jinak omezovat. Vybírejte tedy hlavně podle toho, co vám v noci bude pohodlné, protože jedině tak si můžete pořádně odpočnout a nový den začít třeba vynikající snídaní ještě v pyžamu, protože se vám z něj nebude chtít. A to nejen v sobotu!

##PRODUKTY##