Ušijte dětem ložnici na míru

Ušijte dětem ložnici na míru

Bubáci pod postelí, příšery ve skříni nebo podezřelé stíny za oknem… Když se večer setmí, číhá na děti v pokoji mnoho strašidelných nástrah. Zkuste svým ratolestem usnadnit usínání pomocí pár jednoduchých triků, díky kterým se budou ve své posteli cítit bezpečně a pohodlně. Ráno se vzbudí odpočatí a plní energie

Pečlivě vybírejte dětské motivy

Velkou moc nad dětskou psychikou mají barevné obrazové motivy. Bujná dětská fantazie s nimi dokáže doslova zázraky, z obyčejné ženské siluety pomrkávající na dceru ze zdi, se může rázem stát kouzelná víla, která zve do tajemného světa milých pohádkových postav. Naopak tmavé abstraktní vzory se mohou proměnit v roztodivná stvoření vyvolávající obavy, nervozitu a především nespavost. Myslete proto při výběru motivů hlavně na to, jak je budou vnímat vaše děti. Podle toho volte nejen obrazy a malby na stěnách, ale také vzory na dětském povlečení. Namísto nekonkrétních vzorů dopřejte dítěti příjemné ložní prádlo, které mu pomůže rychle usnout a stane se námětem jeho snů.

Na Bedario.cz jsme si pro nejmenší připravili bohatou nabídku povlečení s motivy na míru. Vybírat můžete z krepových či bavlněných povlečení s veselými zvířátky, závodními auty či třeba oblíbenými kamarády z Čtyřlístku. Tak o čem se dnes bude zdát vašim dětem?

Vsaďte na kouzla s barvami

Podobný, ne-li větší efekt mají na děti také barvy. Stejně jako na dospělého člověka tak i na mladší obyvatele bytu působí do určité míry psychologie barev. Tmavé barvy mohou vyvolávat pocit úzkosti či deprese, naopak pastelové tóny dodají pokoji dojem klidného útočiště. Chcete-li proto zajistit, že se dítě bude cítit ve svém pokoji dobře, vytvořte mu pomocí vhodně zvolených barev to správné prostředí pro zábavu i odpočinek.

Důležitý je pocit bezpečí

Jednoduchým pravidlem, jež platí pro zvýšení pocitu bezpečí u dětí i dospělých, kteří se během spánku cítí ohroženi, je správné umístění postele. Ta by měla stát způsobem, aby z ní člověk viděl na dveře a měl stále přehled o tom, zda jimi někdo prochází. Podobně funguje také situování postele do rohu místnosti, opět tak, aby byly kontrolovány dveře. Díky rohovému umístění bude mít dítě navíc dojem, že je ze strany chráněno zdí, zatímco k ní leží zády.

Vyvětrat, uložit a přečíst pohádku

Aby se vaše dítko nepřevalovalo dlouhé minuty v posteli, potřebuje se nejen přes den pořádně unavit, ale také uléhat do čistých a větraných peřin. Jinak hrozí, že se v ložním prádle usadí vlhkost, která je rájem roztočů. Nepříjemné vyrážky, alergie a astma na sebe pak nenechají dlouho čekat. Stejně tak vzpomeňte před spaním místnost vyvětrat. Dalším způsobem, jak můžete podnítit dětskou fantazii tím správným směrem jsou pohádky, proto pokud je to jen trochu možné, čtěte dětem. Budou se jim zdát hezké sny, a ještě podpoříte jejich slovní zásobu. Pokud se dítě bude stále cítit nejistě, zkuste mu koupit malou lampičku, která zažene obavy ze strašidel žijících v temných koutech místnosti.

##PRODUKTY##