Víte, jaký zvolit polštář?

Víte, jaký zvolit polštář?

Polštáře už dávno nejsou jen funkční záležitostí. Lidé už v dnešní době spíš vsadí na estetiku a tolik nepřemýšlejí nad komfortem, který jim daný kousek přinese. Pro náš spánek tohle není dobrá zpráva.

Při výběru správného polštáře nás může potkat dilema. Na trhu máme miliony možností a proto většina z nás rezignuje a sáhne po tom, co se jim nejvíc líbí a hodí do interiéru. To ale není ten nejchytřejší přístup. Polštář nám pomáhá držet hlavu ve správné pozici, zabraňuje bolestem hlavy, ramen a zad. Špatný polštář může dokonce způsobovat chrápání! A to už je rozhodně důvod se nad správným výběrem trošku víc zamyslet.

VÝŠKA A TVAR POLŠTÁŘE

Polštáře rozlišujeme podle materiálu, tvaru a výšky. Co se týče výšky, měli byste se nejdřív zaměřit na vaší matraci. Vyšší polštář oceníte, pokud máte měkkou matraci, široká ramena nebo spíte často na boku. V těchto případech vám vysoký polštář zajistí lepší podporu hlavy a pohodlnější spánek. Naopak nižší polštáře se doporučují lidem, co mají tvrdou matraci a spí na zádech nebo na břiše. Tvar už se potom odvíjí spíš od vašich osobních preferencí a zas tolik na něm nezáleží.

Pokud při spánku často měníte polohy, doporučuje se vybrat si přizpůsobivý, středně měkký a středně vysoký polštář s pevnou a pružnou náplní.

Věděli jste, že když jste nachlazení, tak je lepší spát na dvou polštářích nebo jednom pořádně vysokém? Lépe se vám pak uvolní dýchací cesty.

MATERIÁL POLŠTÁŘE

Tady už je to trošku složitější. Materiálů se nabízí nespočet. Pokud nejste zastáncem klasické péřové výplně, určitě si vyberte takový materiál, který má přednosti paměťové pěny. Dále určitě nešlápnete vedle s hypoalergenním polštářem – ten by měl zabránit výskytu roztočů a dalších nežádoucích mikroorganismů.

Paměťová pěkna je inovativní materiál, který má na svědomí NASA! Původně byl vytvořen pro astronauty a ve vesmíru jim ulevoval od tlaku vyvíjeného na jejich tělo. Paměťová pěna se přizpůsobuje tělesné teplotě, takže je pro polštáře naprosto geniální náplní.

Jsou pro vás vhodné zvláště pokud chcete pevnější polštář, jste astmatik nebo alergik anebo jen chcete vyšší podporu pod hlavou.