Všechno, co potřebujete vědět o mikroflanelových prostěradlech

Všechno, co potřebujete vědět o mikroflanelových prostěradlech

Mikroflanel je moderní materiál, který se pomalu, ale jistě začíná prosazovat v ložnicích po celém světě. Není se čemu divit. Na omak má mikroflanel velmi příjemnou strukturu, která připomíná hladkou srst. Díky svým tepelným vlastnostem a relativně nízké hmotnosti pak v sobě kombinuje všechno potřebné pro vytvoření ideálního ložního prádla. Pojďme se tedy na mikroflanel podívat zblízka a odhalit, v čem se skrývá tajemství jeho úspěchu a proč se vyplatí investice do mikroflanelových prostěradel.

Mikroflanel vs. mikroplyš

Příbuzným, ale o něco starším materiálem mikroflanelu, je také velmi oblíbený mikroplyš. Pouhým okem tyto 2 materiály od sebe rozezná snad jenom odborník na ložní prádlo. Rozdíly se však objeví při doteku. Plyš pod rukama působí tak trochu huňatěji a skutečně připomíná povrch plyšového zvířátka. Oproti tomu mikroflanel působí mnohem jemněji. Na svědomí to má hustší síť velmi jemných vláken, která také zajišťuje o něco lepší teplotní vlastnosti mikfroflanelu. Rozhodování mezi mikroplyšem a mikfroflanelem je tedy do velké míry záležitostí osobního vkusu. Záleží na tom, co vám na kůži přijde pohodlnější.

Hlavní výhody mikroflanelového prostěradla

POZOR! Předem musíme všechny zájemce o mikroflanelové prostěradlo upozornit, že tento hebký a hřejivý materiál může způsobit silnou neochotu kdykoli vstát z postele. Nejvíce oceníte mikroflanelové prostěradlo z těchto důvodů:

Maximální zahřátí

Prostěradlo (a třeba ještě povlečení) z mikroflanelu se ideálně hodí pro chladivé podzimní a zimní měsíce, kdy chceme mít pelíšek co nejvíce v teple. Oproti jiným oblíbeným materiálům (například saténu) nemusíte u mikroplyše dlouho čekat na zahřátí, protože je hřejivý již na první dotek. Prodyšnost mikroflanelu pak zajistí, že se v teplém prostředí pod peřinou nebudete zbytečně potit a vaše tělo může volně dýchat.

Vhodnost pro alergiky

Povlečení a prostěradla z mikroflanelu mají speciální úpravu, která zajistí, že se na jejich povrchu nezachytí ani drobné nečistoty. Zároveň se v jemných vláknech špatně žije mikroorganismům, takže můžete tento materiál použít i pro spáče, kteří trpí alergiemi na roztoče.

Snadná údržba

Mikroflanel nepouští chloupky a platí to i pro praní, které by mělo probíhat maximálně na 40 °C. Po vyprání prostěradlo díky krátkým vláknům velmi rychle uschne a nemusí se žehlit. I když mikroflanelové prostěradlo nasoukáte po skončení zimy nesložené do skříně, za rok jej vytáhnete stejně hladké a bez trvalých přehybů.

Krásný design

Mikroflanelová prostěradla i povlečení lze nabízet v mnoha různých barvách a se zajímavými potisky. Snadno si tedy vyberete prostěradlo, které bude ladit s vaším ostatním ložním prádlem a interiérem ložnice.