Vyžeňte chřipku z postele

Vyžeňte chřipku z postele

Určitě jste si všimli, že se Českem šíří epidemie chřipky. V nemocnicích jsou zakázány návštěvy, hromadné dopravní prostředky se hemží nemocnými a vy si možná kladete otázku, jak se máte chřipce vyhnout. Dejte na rady hygieniků a mýte si častěji ruce, jezte více ovoce a zeleniny a pijte čaj s citrónem nebo medem.

Boj prevence a reality

Ať už chcete či nikoli, nakonec se může stát, že Vás chřipka dostihne. Můžete dodržovat všechny rady lékařů, hygieniků i našich babiček. Jak bojovat s chřipkou? Nezanášejte si tělo chemií v podobě prášků. Zvyšte příjem tekutin a horečku vypoťte v posteli. Nechte působit přírodu a vlastní organismus, aby si na chřipku vytvořil protilátky. V případě dlouhotrvajících problémů vyhledejte lékaře.

Už dříve jsme mluvili o tématu správné péče o matrace, povlečení i prostěradla. Vlivem většího pocení v době nemocí je nesmírně důležité zvýšit i hygienu v posteli. Přece nechcete marodit ve vlastním potu. Určitě chcete spát v čisté a voňavé posteli i v době nemoci a nechcete se válet v semeništi bacilů a bakterií.

Čistota je půl zdraví

Ruku na srdce, jak často měníte povlečení? Odborníci radí převlékat ložní povlečení alespoň jednou týdně. Spaní v čistém prostředí ovlivňuje i kvalitu vašeho života, na který byste neměli zapomínat ani, když marodíte. Z toho důvodu vám doporučujeme neměnit povlečení až ve chvíli, kdy začne nelibě vonět, ale mnohem dříve. Pokud marodíte, tak se logicky i více potíte a je tedy potřeba dodržovat správnou hygienu a pomoci tělu se rychleji uzdravit.

Pokud jste nemocní a trpíte nadměrným pocením nebo jste alergici, měňte povlečení jednou za tři dny. Ve stejném časovém horizontu byste si měli obměnit i pyžamo. Ať chcete nebo nechcete i do něho se potíte a možná daleko více než do peřin. Pamatujte si, že v čisté posteli se Vám bude lépe spát a dáváte tím i tělu možnost se rychleji zotavit z nemoci, protože nebude vystaveno zvýšenému množství bakterií a bacilů.

Jak se starat o povlečení?

Aby si povlečení udrželo svůj tvar a barvu, je potřeba dodržovat několik pravidel. Ložní prádlo perte dle doporučení na štítku. Před prvním použitím by se mělo povlečení vyprat na 40°C a to hlavně z toho důvodu, že změkne a zbaví se nečistot z výroby a „zápachu“ z převozu a uskladnění.

Nejlepší variantou v době nemoci je povlékat bílé povlečení, protože to můžete „vyvařit“ až na 60°C a odstraníte všechny nežádoucí částice. Než dáte prádlo do pračky a vyberete daný program, zkontrolujte, že jste zapnuly knoflíky nebo zipy na ložním prádle. Vždy používejte prací prášek odpovídající materiálu a barvě povlečení. Pokud zvolíte prací program, ve kterém je máchání navíc, vyplavíte tak zbytky pracího prostředku a vaše povlečení bude jako znovuzrozené.

##PRODUKTY##


Související produkty