Zajistěte dětem bezpečný domov

Zajistěte dětem bezpečný domov

Svým dětem se vždy snažíme dát to nejlepší. Kvalitní výchovu, vzdělání, šťastnou rodinu i zázemí, kam se budou chtít vracet. Přestože zařídit dětský pokoj podle přání a potřeb ratolesti dá občas zabrat, výsledek pak stojí za to. Pokud se ale chystáte zařizovat bydlení pro malé děti, zaměřte se i na jiné prvky, než jsou roztomilé obrázky, hračky a barevné stěny. Na prvním místě musí být bezpečí. Mnoho rodičů si totiž myslí, že nebezpečí úrazu číhá na děti hlavně venku a nástrahy v domácnosti přehlíží. Abyste měli jistotu, že zrovna váš domov je pro malé dítě bezpečný, přesvědčte se, zda splňujete základní zásady bezpečnosti.

Ostré schovat, těžké zajistit

Pro dítě, které objevuje svět na kolenou nebo už začíná chodit, se snad každý předmět může změnit v zábavu. Barevné věci je třeba ochutnat, špičaté osahat a rohy jsou určeny k prozkoumání. Jenže každý pokoj skrývá nějaká rizika, která my jako dospělí ani pořádně nevnímáme. Už jen kabely od spotřebičů, které se válí po zemi mohou dítě lákat. Stejně tak nebezpečné jsou odkryté zásuvky, proto je vhodné opatřit je záslepkami a spotřebiče umístit tak, aby na ně dítě nedosáhlo a zároveň, aby se na něj těžký stroj nepřevrhl. Riziko převrácení se týká i veškerého nábytku, který je potřeba proti pádu zajistit. Veškeré ostré rohy nábytku, které bývají zdrojem mnoha zranění, lze pohodlně opatřit chrániči. Dnes už jich na trhu existuje takové množství, že se nemusíte obávat, že vaše domácnost bude vypadat nevkusně.

 

Zábrany, chrániče a pojistky vám prokážou velkou službu

V kuchyni i v obývacím pokoji si prohlédněte ubrus, zda není příliš dlouhý. Jakmile přesahuje hrany stolu, dítě za něj může tahat a neštěstí je na světě. Zároveň se pokuste z dosahu potomka odstranit všechny další předměty, které by mu mohly ublížit, ať už jde třeba o na první pohled nevinné plastové sáčky. Kuchyně obecně přestavuje pro dítě riskantní území. Horká trouba, která není chráněna před otevřením, nože bez chráničů a skříňky plné ostrých předmětů nebo čisticích prostředků, si vyloženě říkají o problém. To samé se může týkat nezabezpečených oken či dveří v celém domě. I to však můžete snadno napravit pomocí dostupných pojistek, zámků a omezovačů proti otevření šuplíku, dveří, spotřebičů i oken a zároveň proti přiskřípnutí prstů. Využít můžete také různé dětské zábrany, aby se dítě nezranilo na schodech, nebo aby si chvíli vydrželo hrát vedle v místnosti, zatímco potřebujete otevřít pošťákovi. A nepodceňujte ani složení barev, kterými hodláte vymalovat stěny, člověk nikdy neví.

 

Bezpečná postýlka zajistí klidnější spaní i vám

Pečlivému výběru podrobte i vybavení dětského pokoje. Dětská postýlka láká k prostrkování prstů, hlavy i končetin mezerami mezi příčkami, je proto dobré informovat se předem, v jaké vzdálenosti by od sebe měly příčky být, abyste jednoho krásného dne nemuseli volat hasiče. Proti pádu je nutné dobře zajistit stahovací bočnice postýlky. Teprve až si budete jistí, že jste pro bezpečí své ratolesti udělali maximum, bude čas vydat se na nákup dekorací a hraček. Pokud pak budete hledat kvalitní ložní prádlo s krásnými dětskými motivy, neváhejte se podívat na Bedario.cz.

##PRODUKTY##