Zařizujeme malý byt

Zařizujeme malý byt

Chystáte si pořídit vlastní bydlení, ale z finančních důvodů si nemůžete dovolit nic velkého? To vůbec nevadí, současné trendy upřednostňují malé efektivně organizované a útulné byty, přesně dle požadavků klienta.

Vytěžte z prostoru maximum

Možná patříte mezi ty, kteří si kvůli financím nemohou dovolit koupi většího bytu, ale už nechcete bydlet v podnájmu nebo ve spolubydlení. Řešením pro vás může být koupě garsonky. Může se vám zdát, že se jedná o malý prostor k bydlení. Vše záleží na vaší kreativitě a možnostech využití doslova každého milimetru prostoru. I malý prostor může být útulný a krásný.

Jak se říká, v jednoduchosti je krása. Pokud pracujete s malými „skromnými“ rozměry bytu vsaďte na jednoduchost, která ale nemusí nutně znamenat strohost. Minimalistický design o něm jsme už psali, může působit útulně. Jednobarevné provedení nábytku, doplňků a minimum vzorů jsou pro malé prostory jako dělané. Interiéru dodají vzdušnost a lehkost. Vyvarujte se ladění bytu do tmavých barev, volte spíše světlejší tóny, které můžete doplnit tmavšími.

Skládáme a vrstvíme

Pokud chcete svůj příbytek opravdu „vymazlit“, můžete sáhnout po řešení posuvné stěny. Ta prostor o velikosti 1 kk může rozdělit až na prostor s možností využití 3 kk. V tom případě využijte možnosti architekta. Chcete-li být sami sobě architektem, využijte rozkládací a stohovatelný nábytek. Nebojte se ho použít, vznikl přesně za účelem vybavení malých prostor. Pořídit si můžete rozkládací jídelní stůl, židle, pohovku se spací plochou pro návštěvy i psací stůl.

Připadává vám, že máte málo věcí? Zdání klame, vybírejte chytře nábytek s úložným prostorem. Úložný prostor pod postelí nebo v gauči se vám bude hodit na uskladnění sezónního oblečení, povlečení či přikrývek. Díky tomu nebude váš byt vypadat jako skladiště. Využijte každý kout a umístěte šuplíky pod postel, boční skříňky na chodbu nebo do kuchyně.

Oddělení prostoru

Prostor opticky zvětšíte i členitým osvětlením a zrcadly. Zapomeňte na nepraktické doplňky a zbytečné dekorace. Nechte prostor dýchat bez lapačů prachu. Byt by měl být útulný nikoli přeplácaný. V malém prostoru využijte i stěny. Pokud máte vysoký strop, můžete „přistavět“ spací patro a jako zázrakem budete mít doma o místnost více. Novinkou jsou i rohové skříně.

Rozhodnete-li se opticky oddělit celý prostor na obývací a spací část využijte rozdělení například pomocí knihovny, závěsu nebo sedačky. Občas ke kontrastu rozdělení místnosti postačí i různé barevné tóny výmalby nebo odlišné osvětlení.

##PRODUKTY##


Související produkty