Zásady správného větrání aneb jak předejít plísním

Zásady správného větrání aneb jak předejít plísním

V posledních týdnech je dopřáno hlavně těm, kdo si libují v parném počasí. Před horkem se často neschováme ani doma. Větrat je ale třeba v létě stejně jako v zimě. Jaké jsou správné zásady větrání, abyste dosáhli kýženého výsledku. 

 

Plastová okna, která velmi dobře těsní, už jsou dnes standardem, a tak doma vzduch tak trochu izolujeme. Proto je potřeba pravidelně ho rozpohybovat a vyměnit. Odborníci varují hlavně před hromaděním vlhkosti, a tedy vznikem plísní. Jen dýcháním prý vyloučíme do vzduchu velké množství vody.

 

Větrejte alespoň pět minut

Ráno je tedy dobré vyvětrat všechny místnosti, a to alespoň po dobu 5 minut. Přes den to už záleží na tom, jaká vlhkost v jednotlivých místnostech je. Třeba takovou koupelnu je potřeba větrat častěji, ale i ložnice si zaslouží vaši pozornost. Aby byla svěží a provzdušněná, udělejte krátký průvan, ať se opravdu vzduch kompletně vymění.

 

Obecně by neměla teplota v obytných místnostech klesat pod 20-21 °C a vlhkost by neměla být více než 50 %. Čím chladněji je venku, tím kratší může být doba větrání. Častým tématem jsou také mikroventilace nebo takzvané ventilačky. Ty se hodí právě pro větrání v letních dnech, naopak v zimě nám takové větrání jen zvyšuje náklady na topení. Hlídejte si tedy vlhkost v bytě, ať nemusíte za čas řešit nepříjemné plísně, kterých se těžko zbavuje.

 

Bedario nabízí, co hledáte

Aby vaše ložnice byla dokonalým místem k odpočinku, doporučujeme doplnit ji krásným letním povlečením. Vybírejte třeba z klasických bavlněných povlečení. Bavlna je totiž dobrá volba v kterémkoli ročním období. Prostěradla volte na léto prodyšná a savá. Tyto podmínky splňují například jersey prostěradla, která máme v nabídce. Tak neváhejte a větrejte a vybírejte!

##PRODUKTY##