Změňte styl ložnice snadno a rychle díky ložnímu prádlu

Změňte styl ložnice snadno a rychle díky ložnímu prádlu

Když už vás nebaví ulehat každý večer do stejné postele na pořád stejném místě, tak je možná čas na změnu. Možná nepotřebujte změnit celou místnost, ale stačí vyměnit pár doplňků, ložní prádlo a najednou bude mít vaše ložnice úplně jiný nádech.

S citem a vkusem

Než se pustíte do jakýchkoliv změn, tak se zamyslete nad celkovým konceptem a stylem. Fúze jednotlivých stylů může vypadat dobře, ale musí být provedena s citem. Ucelený interiér působí jednotně a přívětivě.

Pokud jde o barvy, tak máte na výběr ze dvou možností. První z nich jsou kontrasty, kdy k jedné dominantní barvě přidáte maximálně dvě doplňkové barvy z opačného spektra. Druhou možností je tón v tónu, kdy si vyberete jednu dominantní barvu, a doplňkové barvy jsou v jiných odstínech stejné barvy.

Snažte se sladit zbytek místnosti s ústředním bodem. V ložnici je ústředním bodem postel a ložní prádlo na ní. Jde o natolik dominantní kus nábytku, že dokáže ovlivnit celý zbytek pokoje. Máte-li postel v neutrálním provedení, tak můžete vytvořit prakticky jakýkoliv styl. U výraznějších provedení si dávejte pozor, aby ložnice nebyla přeplácaná.

Moderní ložnice

Moderním interiérům obvykle dominuje sklo, kov nebo beton. Překvapivě dobře může vynikat také dřevo či různé kombinace daných materiálů. Chystáte-li se vytvořit ložnici v moderním stylu, tak máte prakticky volnou ruku. Vydejte se cestou minimalismu nebo vsaďte na industriální styl.

Co se týče povlečení, tak si můžete vyhrát s barvami a vzory. V našem vyhledávači si zatrhněte moderní, abstraktní a minimalistický styl a můžete se pustit do nákupů. 

Tradiční a rustikální vzhled

Tradiční vzhled nemusí být vůbec nudný. Navíc ložnice v klasickém stylu působí velmi útulně a připomene vám dovolenou v roubence nebo dětství u babičky. Rustikální styl je poněkud zemitější a snese výraznější dekorace. K rustikálnímu stylu se perfektně hodí i kožené doplňky.

Do ložnice v tradičním stylu vybírejte spíše jednodušší povlečení. Zaměřte se na přírodní tóny jako je bílá, slonová kost, béžová nebo odstíny hnědé. Vhodným vzorem jsou drobné kvítky nebo tolik oblíbené folklórní motivy.

Trendy skandinávský styl

Scandi nebo také severský styl je v současnosti velmi oblíbený a aby taky ne. Interiér je inspirovaný severem, kde je nouze o sluneční svit, takže v pokojích dominují světlé barvy. Celý prostor působí vzdušně, elegantně a decentně.

Nábytek v scandi stylu je bílý nebo ze světlého dřeva. Stěny bývají také obvykle bílé, takže je třeba vytvořit důmyslný kontrast. Ten však nesmí být příliš ostrý. Do skandinávské ložnice kupte ložní prádlo v luxusních barvách jako je královská modrá nebo zelená.

Pořiďte si polštářky v hořčicové barvě a vše důmyslně slaďte. Pokud jde o materiál, tak si skandinávský styl libuje v těch přírodních. Ideální je tedy bavlněné povlečení nebo flanelové ložní prádlo.

Zámecká ložnice

Klasický zámecký styl není pro každého a také není snadné jej vytvořit. Vybrat si musíte jedno konkrétní historické období a všechen nábytek i doplňky musí být ze stejného období. Smíchání více stylů působí neuceleně.

Mnohem snadnější je takzvaný historizující styl, který pouze napodobuje určité období. K romantickému zámeckému bydlení patří bez diskuze luxusní ložní prádlo. Tím nejluxusnějším je samozřejmě to saténové. Saténové povlečení je lesklé, hladké a vypadá velmi luxusně. Výběr barvy je pak plně na vašich osobních preferencích, ale raději se snažte povlečení spíše sladit se zbytkem interiéru.