Jak prát povlečení?

Zrovna vám kurýr doručil balíček a vy se nemůžete nabažit toho, jak jemné a krásné vaše nové povlečení je? Jak o něj ale pečovat, aby vydrželo jako nové co nejdéle?

Pravidlo číslo jedna zní. Roztřiďte to! Dobré je hlavně bílé prádlo prát zvlášť. Pokud se vám podaří naplnit pračku vždy jen jednou barvou, nebo alespoň podobnou (například modrou a zelenou klidně perte spolu) máte vyhráno. Čím podobnější, tím lepší.

Pracích prášků je na trhu spousta, některé společnosti myslí i na životní prostředí, a tak seženete i ekologické prací prášky. I tady se vyplatí pro bílé prádlo kupovat přípravek zvlášť a používat ho opravdu pouze při praní světlých materiálů. Na černé prádlo se osvědčily spíše tekuté gely. Vyzkoušet můžete třeba i mýdlové ořechy.

Většinu povlečení, která u nás pořídíte můžete prát na 60 stupňů Celsia. Patří mezi ně například klasická bavlněná prostěradla, ale i ta krepová, saténová a flanelová. Bavlněná, 3D povlečení, mikroflanelová, ale i ta z bavlněného saténu doporučujeme prát spíše na 40 stupňů. A jak je to s bambusem? Ten perte na 40 stupňů Celsia.

Poslední rada zní, obraťte to naruby! Pak už si jen užívejte vůni vypraného povlečení, které vypadá pořád jako nové.